DSCF4544a.jpg

Bylinková Škola Matky Zeme

Vstúpte s nami do čarovného sveta byliniek

IVETA HENZELYOVÁ

Som bylinkárka, liečiteľka a učiteľka. Učím ľudí znova veriť liečivým silám prírody. Pred 15 rokmi som založila Bylinkovú Školu Matky Zeme a začala som učiť ľudí spoznávať a spracovávať liečivé rastliny. Škola je mojim autorským projektom. Je to celoročné vzdelávanie v oblasti fytoterapie, prírodnej medicíny, spirituálnej naturopatie. Praktické zručnosti bylinkára sa spájajú s jeho duchovným rastom. Bez vnímania rastlín ako živých oduševnelých bytostí sa skutočná bylinárska prax nedá robiť.

Moje poznanie a skúsenosti odovzdávam nielen v Bylinkovej škole, ale aj v knihách, v množstve článkov v časopisoch, v reláciách v rozhlase a televízii. V mojej terapeutickej praxi ponúkam pomoc tým, ktorí hľadajú liečivé metódy v prírode, preberajú zodpovednosť za svoje zdravie, hľadajú odpovede, sú aktívni a snažia sa meniť a vyvíjať.

Videli ste nás

JOJ-logo_vertical_A_edited.jpg
14590323_1663244537320417_7828996976769841371_n.png
markiza_logo_tf.png
suFBxIUa.png
Panta_Rhei_logo.png
Martinus.png
Logo_Smezeny2.jpg
10428083_840378522675201_8052797441558029500_n.png
Screenshot 2021-09-15 at 18.46.57.png
unnamed.jpg

SPOZNAJTE IMUNITU NA BYLINKOVÝCH KURZOCH
(online a prezenčné kurzy)

Čo vás v Bylinkovej škole naučíme?

Na seminároch Bylinkovej školy sa naučíte čo je to imunita:

• Ako pracuje imunitný systém

• Čo tvorí imunitný systém

• Ako súvisí imunita so stavom vnútorných orgánov

• Ako súvisí imunita so stavom psychiky

• Ako podporiť imunitu

• Aké byliny zlepšujú stav imunity

• Aké metódy prírodnej liečby zvoliť pri oslabenej imunite

Na každom seminári sa dozviete:

• Čo je to fytoterapia

• Aké sú základné zručnosti dobrého bylinára

• Ako spoznávať, zbierať, sušiť a skladovať liečivé byliny

• Ako spracovávať liečivé byliny

• Čo sú to liekové rastlinné formy a ako si ich vyrobiť: masti, oleje, tinktúry, prášky, balzamy, sirupy, likéry, vína, oxymely, evaporatívne preparáty, kvetové vody...

Semináre Bylinkovej školy prinášajú skutočné poznanie o rastlinách. Dozviete sa:

• Rastlina je živá bytosť

• Rastliny sú oduševnelé a inteligentné bytosti

• Ako pôsobia duchovné zákony univerza a prírody

• Ako sa vrátiť k zabudnutej reči rastlín, ako s nimi nadviazať skutočnú komuinikáciu

• Prečo je potrebné stíšiť sa a meditovať

Bylinková škola vás naučí:

• Ako si založiť bylinkovú záhradu

• Zásady starostlivosti o liečivky počas celého roka

• Postupy rozmnožovania liečivých rastlín

• Budovanie vlastnej záhrady ako priestoru na duchovný rast

• Komunikovať s prírodnými bytosťami vašej záhrady, lúky, či lesa

O Bylinkovej Škole

Bylinková škola je školou v prírode. V lese, na lúke, pri obilnom poli, pri studničke, či potôčiku, sa dotýkame tajomstiev, ktoré sú ukryté v rastlinách, v úrodnej zemi, vo vetre, či v tlejúcich uhlíkoch. Cez vône, dotyk vlhkej pôdy, s chuťou divokej rastliny na jazyku, v tichu lesa, obraciame sa k podstate vecí, vesmíru, nás samotných.

Znova sa rozpamätávame na liečivé účinky byliniek, na spôsoby komunikácie so stromami a trávou, na jednoduché, ale skutočne účinné, prirodzené metódy liečby: klasická fytoterapia (liečba rastlinami), gemmoterapia (liečba púčikmi rastlín), aromaterapia (liečba vôňami), apiterapia (liečba včelými produktami), balneoterapia (liečivá hlina zeolit), liečba vodou, Bachová kvetová terapia, vydymovanie (kadidlá) a mnohé ďalšie.

Staňte sa súčasťou stále sa rozrastajúcej rodiny nových ľudí. Ľudí, ktorí sa rozhodli brať vážne varovania Matky Zeme a nechcú pokračovať v slepom ničení vlastnej planéty a seba samých. Ľudí, ktorí sa chcú zmeniť, chcú sa učiť, pomáhať, liečiť.

Ste srdečne vítaní.

Prečo si vybrať práve nás?

Čisla hovoria:

20+ rokov skúseností                    2000+ spokojných klientov      10 bylinkových programov

Recenzie

Moji spokojní klienti

Iveta Henzelyova je prirodzená a otvorená učitelka. Na seminároch nám dáva informácie nielen o bylinkách ako takých. Liečivé bylinky prezentuje ako živé bytosti s ich dokonalosťou, vracia nás k našej podstate, k súzneniu so živlami a s celou prírodou. Učí nás pokore, požiadať, poďakovať, preciťovať, komunikovať. Vychádza zo vzájomného prepojenia v ľudskom tele, z tradičnej čínskej medicíny. Upozorňuje na duchovné príčiny chorôb. Dáva priestor na vzájomné inšpirácie a vymieňanie informácií.

Zuzana Saleyi Lisa

Chcem ti poďakovať za to, že si ma "pritiahla" na kurz v Štiavnických Baniach. bolo to úžasné, si skvelý človek a priťahuješ úžasných ľudí. keď som išla na kurz, nikoho som nepoznala, a je skvelé, že sme sa tam našli asi všetci, ktorí ideme rovnakou cestou. je obdivuhodné, ako bez ostychu vieš "podať" aj duchov prírody, meditácie a pod. nie každý je na také témy pripravení, ale asi si nás odhadla 🙂 Krásnou formou podávaš svoje vedomosti, skúsenosti. Zo srdca Ti ďakujem za to, že si ma práve ty priviedla do sveta byliniek a budem na Teba myslieť pri posielaní lásky 🙂

Deborah Sims

Často kladené otázky

Kde sa bude kurz odohrávať?

Ponúkame online kurzy ale aj bylinkové kurzy v prezenčnej forme.

Aké sú termíny  kurzov?

8-10.10- Základy bylinárstva (prezenčný kurz)

Ako sa môžem prihlásiť

Prihlásiť sa môžte na bylinkovaskola@gmail.com alebo 0907575629 alebo  TU

Aká je cena kurzu?

Cena online kurzu je 50, 60 alebo 105 eur v závlislosti od varianty, ktorú si vyberiete.

Cena prezenčného kurzu je 150 eur.

Mgr. Iveta Henzélyová

Č. OŽP-C/2007/03277-2/CR1