Detoxikácia tela

Revitalizačné

Harmonizačné

Energizujúce

Liečivé účinky zeolitu sú mimoriadne široké. Najčastejšie použitie zeolitu je očistné, detoxikačné. Vďaka svojim absorbčným vlastnostiam dokáže nasať ťažké kovy, toxíny, splodiny metabolizmu, vírusy, baktérie, plesne a iné znečistenia z ľudského organizmu. Keďže v tele chemicky nereaguje, nevytvára žiadne nové zlúčeniny a látky, je to bezpečný prostriedok na komplexnú očistu tela. Zbavuje tkanivá, telové tekutiny, bunky tela jedov a škodlivých látok. Organizmus tak nemusí strácať energiu na namáhavý boj s toxínmi, ale môže ju využiť na procesy samoliečenia a udržiavanie homeostázy, rovnovážneho vnútorného prostredia.

Detoxikáciu by sme mali podstúpiť aspoň dva krát ročne, na jar a na jeseň. Pri našom štýle života, sa ale odporúča čistiť telo neustále. Detoxikačné kúry za pomoci zeolitu by mali trvať 4 týždne, potom nasleduje týždeň pauza a znova pokračujeme dva týždne. Počas roka môžeme detoxikovať telo priebežne, ale nie takto dlhodobo. Odporúča sa užívať zeolit niekoľko dní profylakticky, pri akútnych stavoch podľa potreby, kým neodoznie príznak - hnačka, otrava jedlom a pod.

Zeolit revitalizuje organizmus tak, že ho čistí a zároveň zásobuje potrebnými minerálmi a stopovými prvkami. Keďže telo je inteligentná entita, vyberie si zo štruktúry zeolitu len to, čo práve potrebuje. Nehrozí preto predávkovanie niektorým minerálom, či "zanesenie tela" nevhodnou látkou. Uvoľnená energia tela, ktorá sa nemusí používať na namáhavý chod orgánov, sa prejavuje ako náhly príval životnej sily a optimizmu, zlepšuje sa nálady, človek sa cíti ľahší a šťastnejší.

Široké spektrum účinkov zeolitu vytvára harmonizačné pôsobenie na všetky systémy a štruktúry ľudského tela. Harmonizuje nielen telo, aj psychiku. Tá potom dokáže udržať vitalitu a optimizmus, čo následne priaznivo a liečivo pôsobí na telo.

Zeolit je netoxický, nealergizujúci, bez vedľajších účinkov, môžu ho užívať malé deti od 3 rokov, starší ľudia, chronicky chorí, onkologickí pacienti...

Môže sa užívať pri súčasnom užívaní chemických liekov a iných produktov prírodnej medicíny. Zeolit podporuje vstrebávanie účinných látok a vitamínov.

Pri náhlom zhoršení zdravotného stavu je potrebné znížiť dávkovanie, alebo prerušiť jeho užívanie na niekoľko dní. Pri chronickej zápche je potrebné užívať zároveň aj rastlinný olej.

- upravuje pH organizmu, odstraňuje prekyslenie

- odstraňuje toxíny, ťažké kovy, plesne, vírusy, baktérie, splodiny metabolizmu, detoxikuje

- aktivizuje imunitný systém

- odstraňuje voľné radikály, antioxidant