zeolit

Detoxikácia tela

 Liečivé účinky zeolitu

Detoxikačné

Revitalizačné

Harmonizačné

Energizujúce

 

Liečivé účinky zeolitu sú mimoriadne široké. Najčastejšie použitie zeolitu je očistné, detoxikačné. Vďaka svojim absorbčným vlastnostiam dokáže nasať ťažké kovy, toxíny, splodiny metabolizmu, vírusy, baktérie, plesne a iné znečistenia z ľudského organizmu. Keďže v tele chemicky nereaguje, nevytvára žiadne nové zlúčeniny a látky, je to bezpečný prostriedok na komplexnú očistu tela. Zbavuje tkanivá, telové tekutiny, bunky tela jedov a škodlivých látok. Organizmus tak nemusí strácať energiu na namáhavý boj s toxínmi, ale môže ju využiť na procesy samoliečenia a udržiavanie homeostázy, rovnovážneho vnútorného prostredia.

 

Detoxikáciu by sme mali podstúpiť aspoň dva krát ročne, na jar a na jeseň. Pri našom štýle života, sa ale odporúča čistiť telo neustále. Detoxikačné kúry za pomoci zeolitu by mali trvať 4 týždne, potom nasleduje týždeň pauza a znova pokračujeme dva týždne. Počas roka môžeme detoxikovať telo priebežne, ale nie takto dlhodobo. Odporúča sa užívať zeolit niekoľko dní profylakticky, pri akútnych stavoch podľa potreby, kým neodoznie príznak - hnačka, otrava jedlom a pod.

 

Zeolit revitalizuje organizmus tak, že ho čistí a zároveň zásobuje potrebnými minerálmi a stopovými prvkami. Keďže telo je inteligentná entita, vyberie si zo štruktúry zeolitu len to, čo práve potrebuje. Nehrozí preto predávkovanie niektorým minerálom, či "zanesenie tela" nevhodnou látkou. Uvoľnená energia tela, ktorá sa nemusí používať na namáhavý chod orgánov, sa prejavuje ako náhly príval životnej sily a optimizmu, zlepšuje sa nálady, človek sa cíti ľahší a šťastnejší.

 

Široké spektrum účinkov zeolitu vytvára harmonizačné pôsobenie na všetky systémy a štruktúry ľudského tela. Harmonizuje nielen telo, aj psychiku. Tá potom dokáže udržať vitalitu a optimizmus, čo následne priaznivo a liečivo pôsobí na telo. 

 

Zeolit je netoxický, nealergizujúci, bez vedľajších účinkov, môžu ho užívať malé deti od 3 rokov, starší ľudia, chronicky chorí, onkologickí pacienti...

Môže sa užívať pri súčasnom užívaní chemických liekov a iných produktov prírodnej medicíny. Zeolit podporuje vstrebávanie účinných látok a vitamínov.

Pri náhlom zhoršení zdravotného stavu je potrebné znížiť dávkovanie, alebo prerušiť jeho užívanie na niekoľko dní. Pri chronickej zápche je potrebné užívať zároveň aj rastlinný olej.

 

- upravuje pH organizmu, odstraňuje prekyslenie

- odstraňuje toxíny, ťažké kovy, plesne, vírusy, baktérie, splodiny metabolizmu, detoxikuje

- aktivizuje imunitný systém

- odstraňuje voľné radikály, antioxidant

- upravuje trávenie a vylučovanie

- zvyšuje príliv životnej energie

- odstraňuje stres, depresie, úzkosti a únavu

- remineralizuje organizmus

- dermatitídy, atopický ekzém, kožné ochorenia, výsevy, akné, psoriáza, zlepšuje stav pokožky, vlasov,

  nechtov

- gastrointestinálne ochorenia, upravuje črevnú mikroflóru, lieči zápal žalúdočnej steny, pomáha pri

  dvanástorníkových vredoch, zlepšuje tvorbu a odtok žlče, pri ulceróznych kolitídach, celiakii

- upravuje hormonálnu rovnováhu - revitalizuje žľazy s vnútornou sekréciou

- pri liečbe onkologických ochorení - odstraňuje ťažké kovy, ktoré sa v tele hromadia pri rádioterapii

  a chemoterapii, pôsobí preventívne

- zlepšuje stav krvi

- pomáha pri udržaní elasticity ciev, pružnosti tkanív, šliach, stavu chrupaviek

- zlepšuje stav kostí, preventívne proti osteoporóze

- udržuje pohybový aparát v dobroms stave, liečebne: reuma, artritída, artróza, opuchy kĺbov, bolesti,

  poranenia, vyvrtnutia, natiahnutie šliach

- hojenie rán: ako zásyp priamo do rany, pooperačné stavy, koža sa hojí rýchlo a bez zápalov a keloidných rán