top of page

Ako pôsobia rastliny na imunitu

Updated: Dec 17, 2020

Keď sa naša imunita oslabí, cesta pre choroboplodné zárodky je otvorená. Obvykle sa nasadia ATB. Telo je dvakrát oslabené, v dôsledku baktérií a vírusov a v dôsledku syntetických chemických liekov. Umelé lieky nepodporujú samoozdravné sily tela, len zničia (alebo len oslabia) baktérie. Rastlinné liečivá naopak podporujú prirodzené funkcie nášho organizmu. Po ich aplikácii sa zdravotný stav zlepšuje, aj keď počet baktérií neklesol. Spánok sa zlepšuje, sily pribúdajú, cítime zlepšenie a nárast energie.

Rastliny nielen znižujú počet patogénov a pomáhajú telu obnoviť obranný systém tak, aby pri ďalšom útoku mohol opäť správne fungovať.


Mnohé bežné infekcie majú vírusovú príčinu – konvenčné antibiotiká nezaberajú na vírusy, len na baktérie. Mnohé rastliny majú nielen antibiotické, ale aj antivírusové účinky. To je výhodou pred syntetickými liekmi. Okrem toho liečbu sprevádzajú vôňou a chuťou – čo pri chemických liekoch nie je.Čo robia rastlinné antibiotiká: Podporujú pečeň, náš najdôležitejší detoxikačný orgán Obnovujú črevnú mikroflóru, neničia ju ako ATB, klesá náchylnosť na infekcie. Pri ATB je to naopak – stúpa. Zásobujú telo vitamínmi, minerálmi, stopovými prvkami Posilňujú črevnú sliznicu, aby dokázala rozlíšiť dobré a zlé baktérie Posilňujú vylučovací systém, aby sa všetko nepotrebné dostalo z tela von. Zastavujú zápalové procesy vo vnútri tela i zvonku, pôsobia dezinfekčne, obnovujú kožu. Musíme ich užívať s rešpektom. Prírodné neznamená neškodné. Menej je často viac. Dávame pozor na alergické reakcie – astrovité, palina, žihľava...


Nečakajme, že po dvoch dňoch liečby rastlinami vstaneme na tretí deň úplne zdraví. Rastliny pôsobia pomaly, ale dôsledne. Potrebujú čas na to, aby ich účinné látky telo spracovalo. Je to prirodzený proces, kedy sa neblokujú mozgové centrá, netlmia sa príznaky, ale pôsobí sa priamo na príčinu ochorenia. Rastliny nemajú také vedľajšie nežiadúce účinky ako chemické lieky. Nezaťažujú náš organizmus ťažkými kovmi a jedovatými látkami, s ktorými sa potom musí organizmus dlho vysporiadávať. Nevyvolávajú druhotné ochorenia. Jediné čo musíme urobiť, zvoliť tie správne rastliny a ich kombinácie, trpezlivo, disciplinovane a pravidelne ich užívať.

1,239 views0 comments

Comments


bottom of page