top of page

Bylinkové kurzy

Updated: Jul 27, 2022


Záujem o naše telo, zdravie, stravu, spôsob života sa stáva prirodzenou súčasťou našich dní. Obzeráme sa po internete a hľadáme zaručené recepty na chudnutie, zdravú stravu, bylinkové čaje a liečivé rastliny, ktoré nás majú zachrániť okamžite, jednoducho a lacno. Rastliny to naozaj dokážu, problém je v tom, že ich prosíme o pomoc neskoro, alebo im nerozumieme a nevieme, ktorú rastlinu vybrať a ako ju použiť.

Nebudem sa vracať do minulosti a ospevovať naše staré mamy, ako si vedeli so všetkým poradiť s arzenálom niekoľkých liečivých bylín, bravčovou masťou, surovou zeleninou a obyčajnou hlinou. Je doba múdrych žien. Aj my sa vieme postarať o naše deti a dokážeme v tejto technickej civilizácii zázraky, ktoré by naše staré mamy zrejme priviedli na psychiatriu. Dokážeme sa totiž vcítiť do druhých ľudí a využívame našu neuveriteľnú flexibilitu a citlivosť. Sme ako stromy, ktoré sa ohýbajú vo vetre života, pružné a pevné. Možno toho nevieme veľa o liečivých bylinách, ale vieme si zhromaždiť potrebné informácie a učíme sa ich využívať v každodennom živote.


Aj ja som jednou z vás. Hľadám spôsoby alternatívnej liečby mojich blízkych, učím sa rozumieť prírode, počúvať rastliny, spievať s vílami, lietať s anjelmi, žiť v mieri a láske. Svoj život som zasvútila Matke Zemi. V Bylinkovej škole Matky Zeme vediem ľudí do ich vnútra, k ich duši, pretože len tak budú schopní načúvať jenému hlasu liečivých bylín. Učím ich naladiť sa na energizu prírody, cítiť vyžarovanie rastlín a kamňov, vnímať energiu vody a slnka, rozprávať sa s prírodnými bytosťami tak, ako hovorí Malý princ: "To podstatné vidíme len srdcom."

Na bylinkových kurzoch sa naučia spoznávať liečivé byliny, spracovať ich, vyrobiť si vlastnú bylinkovú masť, olej, tinktúru, náplasť. V meditáciách sa stíšia a naladia na melódiu rastlín, stromov a kvetov. Vediem ich k pochopeniu fungovania nášho tela tak, aby dokázali samostatne zistiť príčinu ochorenia, zvoliť správne byliny a metódy liečby. Ak pochopia duchovné príčiny ochorenia a majú vôľu sa vyliečiť, presvedčia sa, že zázraky sa skutočne dejú. Vyliečenie nezávisí sa vonkajších okolnostiach, ale na nás samých, na našej ochote zmeniť myslenie a postoje, staré zvyky a chybné vzorce správania.

Bylinkové kurzy prinášajú nový druh poznania- cez vlastnú skúsenosť. Iba tak sa môže človek naozaj učiť. Iba tak sa vonkajšie premení na vnútorné a stane sa jeho prirodzenou súčasťou.


Pozývam vás do školy, ktorá nikdy nekončí. Nesmierne bohatstvo Matky Zeme budeme objavovať po celý náš život a v ďalších životoch sa budeme vracať znova a znova, vždy o trocha múdrejší a možno aj lepší, s väčšou láskou a porozumením, hlbšou pokorou a vďačnosťou.


298 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page