top of page

Bylinkový ryžový pokrm pre zdravie obličiek

Pripravte si je obľúbený recept pre zdravie obličiek, ktorý sa užíva hlavne ráno. Do tejto bielej ryžovej kaše môžete pridať množstvo korenín, byliniek a zeleniny, ale základný recept je veľmi jednoduchý. Udržujte pomer ryže a tekutiny medzi 1:6 a 1:10. (Namiesto ryže môžete použiť aj iné obibliny). Používajte organickú ryžu, pretože konvenčne pestovaná ryža je znečistená toxickými ťažkými kovmi a znečisťujúcimi látkami.Ingrediencie:


1 šálka bio bielej ryže

7 šálok kuracieho alebo zeleninového vývaru

½ lyžičky morskej soli

Kúsok čerstvého koreňa zázvoru, olúpaný a nakrájaný na tenké plátky

Zelená cibuľka

Môžete pridať zeleninu ako mrkva,...


Postup:


Zmiešajte ryžu, vývar, soľ a zázvor vo veľkom hrnci.

Priveďte do varu a potom nechajte hodinu variť.

Občas premiešajte, aby sa ryža neprilepila na hrniec.

Po varení pridajte viac soli podľa chuti a prípadne ďalšie bylinky.

Ochladzovaním pokrm zhustne; v prípade potreby pridajte viac vývaru alebo vody. Podávajte najlepšie teplé.


Tento recept výživuje, podľa tradičnej čínskej medicíny, energiu obličiek a je preto vhodný hlavne počas obdobia zimných mesiacov. Chuťovo nie sme zvyknutí na slané teplé ryžové kaše, avšak stojí za to ju skúsiť, hlavne ak sa snažíme starať sa o svoje obličky.


684 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page