top of page

Detoxikácia Organizmu

Updated: Aug 1, 2022


Všetky staré liečebné systémy (TČM, Ajurvéda, Tibetská medicína...) začínajú svoje terapie očistou organizmu. Nie je možné uzdravenie tela, ak je zaplavené toxínmi a jedmi. Ani ten najlepší liek nepomôže, pretože nezvládne prekonať bariéru toxínov.


Najvhodnejším obdobím na detoxikáciu je jar. Je to obdobie, keď sa mení nielen biorytmus prírody, ale spolu s ňou sa "prebúdza“ aj naše telo.

Cez zimu prirodzene inklinujeme k teplej strave, jeme viac tukov a menej čerstvej potravy. V zime je tiež menej svetla, preto sú fyziologické pochody v tele spomalené a prevažuje ukladanie zásob tuku. Keďže je vylučovanie toxínov z tela pomalšie, ukladajú sa spolu s tukom. Väčšina najnebezpečnejších toxínov je veľmi dobre rozpustná práve v tuku.


Na jar sa po oteplení snaží telo prejsť na úspornejší režim a začne vo väčšej miere spaľovať tuky, aj vďaka tomu, že pribúda svetlo. Zároveň sa však uvoľňujú aj nazbierané toxíny, čo zapríčiňuje tzv. jarnú únavu. Ide hlavne o preťaženie imunitného systému. Preto je vhodné pred nástupom tejto fyziologickej fázy telo zbaviť jedov a posilniť imunitu.


V zime je mastnejšia strava potrebná, často však nastáva nárast hmotnosti a zhoršenie trávenia. Obsah čriev je zahustený, trávenie sa spomaľuje a zhoršuje sa vyprázdňovanie, dochádza k nadúvaniu. V zime je strava chudobná na minerály, vitamíny, enzýmy, aminokyseliny a iné dôležité látky, ktoré sú hlavne v surovej strave.

1, Zeolitová kúra– na lačno užívame 1 ČL zeolitu, ktorý sme rozmiešali v troške vody, bylinkového čaju a lebo prírodnej ovocnej štavy(aloe). 45 min. nič nekonzumujeme, piť môžeme. Pre zlepšeniu účinku zeolitu, môžeme ho rozmiešať so šťavou z polovice citrónu. Citrón tiež podporuje odstraňovanie prekyslenia organizmu (aj keď je kyslý, pôsobí zásadito).


Pri úporných zápchach po užití zeolitu pridáme ešte jednu PL extra panenského olivového oleja.


Kúra trvá 4 týždne, týždeň prestávka a znova pokračujeme dva týždne.

622 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page