Ischemická choroba srdca- Duchovné príčiny

Aktualizace: 19. bře 2020


Ide o najčastejšiu chorobu– nedokrvenie srdcového svalu. Srdce je málo zásobené kyslíkom a živinami a odvádzanie zbytkov látkovej premeny nefunguje. Menej krvi sa dostane do srdca hlavne kvôli zúženiu koronárnych tepien. Je to chronické ochorenie, sprevádzané arytmiou alebo srdcovým zlyhaním, ktoré sa akútne zhoršuje pri námahe a infarkte.


Ochorenie ukazuje na disharmóniu medzi pozrnosťou ktorú venujeme vlastnému životu a tomu, ako sa venujeme životom iných. U žien– rozdávanie sa druhým a nedostatočná pozornosť vlastným potrebám a vývoju, u mužov– viac sa venujú vlastným záujmom a keď sa obrátia ku druhým, sú prísni, tvrdí a rázni (mali by byť chápaví, láskaví a mierni). Rodičia prežívajú život svojich detí– v myšlienkach sú stále s nimi, od rána do noci, a deti spoluprežívajú život svojich rodičov. V snahe uľahčiť im starobu nežijú vlastný život, ale ich.


Každý človek by mal predovšetkým žiť vlastný život a pre druých byť skôr poradcom než záchrancom. Akákoľvek nadbytočná pomoc znamená pre toho druhého odloženie jeho učebných úloh.


Nemôžeme dýchať– lebo dýchame za druhých. Trápime sa za druhých, s druhými a pritom nemôžeme robiť nič, len s láskou sledovať ako sa vysporiadavajú so svojimi učebnými úlohami. Dobrovoľne vstupujeme do bitiek, kde nemáme čo robiť, sme prísni tam, kde máme byť usmiati a milí. Potom máme pocit, že nás stretávajú len neúspechy a zlyhávame. Sme tak preťažení– aj naše srdce.


Liečba: láska, radosť, uvoľnenie, prežívanie svojho života naplno.


501 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše