top of page

Júl-mesiac bylinkárov

Júl je obdobím najaktívnejšej bylinkárskej sezóny. Kvitne voňavý pamajorán, jemný lipkavec, nežná materina dúška. Zlatobyľ obyčajná sa chystá kvitnúť, jablčník láka včely. My, postihnutí láskou k prírode a rastlinám prežívame skutočný raj. Nepotrebujeme zahraničné destinácie aby sme si oddýchli. Košík do ruky a ide sa! Nádherné výhľady, omamná vôňa teplej zeme, lúky plné včiel a spevu vtákov. Odnášame si nielen liečivé byliny, ale hlavne tieto obrazy a zvuky, ktoré ostávajú

v našom vnútri. Liečia naše telá i duše. Znova obnovujeme jemné spojenie s Matkou Zemou. Vnímajme s otvoreným srdcom krásu,, ktorá je okolo nás. Naše milované Slovensko je ešte stále plné liečivých bylín, čistej vody, úrodnej pôdy. Nie je to však samozrejmosť. Prevzali sme túto krajinu po našich predkoch. Máme povinnosť odovzdať ju našim deťom. Nebuďme ľahostajní, prebuďme v sebe hrdosť a lásku k našej domovine. Každú bylinu, ktorú odtrhnete vnímajte ako živú, nádhernú bytosť.

Každá je dôležitá, potrebná, nenahraditeľná. Zabudnite na slovo burina. Žiadna rastlina nie je burina. Pripomeňme si slová klasika: tá najnenápadnejšia bylina je vašim najväčším liekom. Tak, ako človek. Nikto nie je podradnejší, alebo menej hodnotný ako ten druhý. Každý má rovnaké možnosti opatrovať, starať sa, či zachrániť svoj kúsok zeme. Povedzte každej lúke, či kopcu – ďakujem.

Prajem vám nádherné letné dni.

Vaša bylinková Iveta452 views0 comments

Comments


bottom of page