Jarné detoxikačné kúry so zeolitom

Aktualizace: 26. čvc 2020

Jar je obdobím, kedy sa naše telo pripravuje na nástup teplých dní, po zime sa potrebuje zbaviť škodlivín a toxínov. Pečeň začína naplno pracovať, aby tomuto procesu pomohla. Je prirodzené, že meníme stravu, prechádzame na ľahšie pôsty, obmedzujeme ťažké jedlá, mäso, údeniny.


Tak ako vietor prináša vôňu jari, pohybu, aktivity, nového rastu, tak aj naše telo štartuje procesy detoxikácie a obnovy, aby mohlo byť pripravené na plný výkon, zrýchľujú sa metabolické procesy, zbavujeme sa toho, čo nám škodí a brzdí nás vo vývoji.


Príroda nám dala veľký dar v podobe zeolitu. Práve tento vulkanický minerál je v tomto období najvhodnejším prírodným materiálom, ktorý nám pomôže bezpečne a prirodzene v procese jarnej očisty.


Zeolit užívame spoločne s bylinami, ktoré napomáhajú očiste, zaraďujeme do stravy prvé zelené výhonky, listy, trávy a kvety. Zeolitovú kúru by sme mali začať už vo februári, poskytneme nášmu organizmu dostatok času na všetky potrebné detoxikačné procesy.


Pripravila som pre vás univerzálnu detoxikačnú kúru, môže ju absolvovať dospelý človek, muž, alebo žena, ak práve neprechádza vážnym chronickým, alebo akútnym ochorením. Vtedy sa detoxikácia neodporúča, oslabila by organizmus a narobila by viac škody, než úžitku. Detoxikáciu by nemali robiť ani tehotné a dojčiace ženy.
Univerzálna detoxikačná kúra


Večer zamiešame v 100 ml vody jednu čajovú lyžičku zeolitu. Nepoužívame kovové lyžičky, ani nádoby. Ráno zamiešame a vypijeme na lačno. 45 minút nejeme. Zeolit môžeme zapiť čajom, ktorý podporuje jeho činnosť a činnosť vnútorných orgánov pri detoxikácii. Kúra trvá 6 týždňov, 4 týždne bez prestávky, potom jeden týždeň prestávka a znova dva týždne. Dĺžku kúry si ale môžeme individuálne nastaviť, telo nám povie presne, ako dlho potrebuje zeolit užívať.


Breza list...........................49 g

Vres...................................30 g

Rebríček.............................20 g

Nechtík...............................20 g


Jednu polievkovú lyžicu zmesi zalejeme 200 ml vriacej vody, necháme 10 minút lúhovať, precedíme. Pijeme medzi jedlami 3 x denne. Ak máte záujem o ďalšie informácie o zeolite, Individuálne nastavenie na detoxikáciu, alebo liečbu, píšte na: bylinkovaskola@mail.com

276 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

0907575629

Košice, Slovakia

©2017 by Bylinková Škola Matky Zeme. Všetky práva vyhradené.