Liečba hlinou- Praktické rady

Aktualizace: 1. kvě 2020


Íl si môžeme zadovážiť buď v lekárni, bio-obchode, alebo si ho nakopeme sami. Podľa možnosti by sme mali používať nekovové náradie, aby sme nemenili elektrický náboj ílu. Nevadí, ak ho aj použijeme, sušíme íl na slnku a náboj sa obnoví. Ak kopeme sami, musíme íl vyčistiť od kamienkov, nečistôt, väčších častí a pod. Dokonale ho vysušíme na slnku, v porcelánovej miske ho rozdrvíme na prášok, ktorý skladujeme najlepšie v tmavých fľašiach, alebo obyčajné vystelieme tmavým, najlepšie fotografickým papierom.

Ak chceme použiť íl na detoxikačnú kúru, je vhodné držať aspoň 8 dní vegánksu diétu. Vnútorne podávame jednu mierne navŕšenú ČL rozmiešame vo vode večer, cez noc necháme prikryté, ráno musíme zamiešať, vypijeme. Raňajkovať by sme mali až po 45 minútach, najlepšie po hodine. Vo vážnejších prípadoch podávame íl aj večer. Je to vhodné aj v prípadoch zápchy.


Na zápalové procesy, rany, spáleniny, horúčky používame studené ílové obklady, ak chceme niektorý obklad revitalizovať, aktivizovať- teplé až horúce obklady. Doba priloženia je rôzna – íl sám “povie”, kedy ho treba zložiť – vyschne. Meníme ho podľa druhu ochorenia. Pri hemeroidoch, vredoch, ranách – aj každú hodinu, až kým nezmizne hnis. Pri otvorených vredoch a ranách ich môžeme zakryť vrstvou sterilnej gázy a tak priložiť obklad. Pri liečbe vnútorných orgánov – 1-2 x denne.


Íl (zeolit) rozmiešame v troške vody, alebo odvaru z liečivých bylín na hustejšie blato. Nanesieme na gázu, plátno, hrúbka – od 1 -15 mm aj viac. Neprikladáme obklady hneď po jedle.


Použitý íl už viac neužívame! Zakopeme ho do zeme, alebo použijeme starý alchcymistický recept – do zdravého stromu do ktorého sme vyvŕtali otvor vložíme malú časť ílu. Chorého tak na diaľku zbavíme vyžarovania, negatívnej energie choroby.

Stará bylinkárska rada:”Ak si nevieš rady, použi íl.”

Objednávky zeolitu bylinkovaskola@gmail.com

#zeolit

510 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

0907575629

Košice, Slovakia

©2017 by Bylinková Škola Matky Zeme. Všetky práva vyhradené.