Mŕtvica- duchovné príčiny

Aktualizace: 19. bře 2020


Pri mŕtvici dochádza k prerušeniu centrálnych nervových dráh v mozgu, čo vedie k hemiplegii– ochrnutie jednej strany tela. Rozhodujúce je, ktorá strana je postihnutá– pravá (mužská), ľavá (ženská).


Základ ochorenia– vysoký krvný tlak. Ide o veľmi aktívnych ľudí, ktorí sa púšťajú do všetkých bojov naokolo, aby sa nemuseli venovať vlastným. Úder, ktorý predstavuje mŕtvica, môže poškodiť len tam, kde narazí na niečo tvrdé a neohybné– tu sú to cievy (kôrnatenie ciev): uzáver ciev v dôsledku krvnej zrazeniny, alebo arteriosklerotické zúženia s nedostatočným zásobovaním mozgu, praskanie ciev a následné krvácanie do mozgu.Postihnutie ide "do kríža"– ak je postihnutá ľavá časť mozgu, ochrnie pravá polvica tela a naopak.


Tá strana tela, ktorá je postihnutá, je chorému akoby odobratá, necíti ju, nepoznáva.

Pri navracaní sa do života sa musí venovať zanedbávanej strane– tej, o ktorú nemal počas zdravého života záujem. Tak sa človek učí integrovať obidve svoje časti– anima aj animu.

312 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

0907575629

Košice, Slovakia

©2017 by Bylinková Škola Matky Zeme. Všetky práva vyhradené.