top of page

Pečeň- Recepty na jej dobrý stav

Updated: Aug 1, 2022


V pečeni nie je nič pokorného a pokojného, jej choroby sú prudké, razantné, dynamickejšie než iné: migrény (pocit, že praskne hlava), väčšinou pravostranné. Rýchla pomoc– nohy do studenej vody, až ľadovej, vydržať kým sa dá, opakovať niekoľkokrát. Sú to zlostné nekontrolovateľné záchvaty hnevu. Tiež podráždenosť, frustrácia, rozmrzelosť, žiarlivosť, depresia.


V bežnom živote to znamená, že naše rozhodnutia, životné plány, schopnosť presadiť sa závisia od našej pečene. Negatívnymi emóciami si pečeň oslabujeme, berieme jej energiu. Negatívne emócie by sme mali nechať cez nás len pretiecť, neuchovávať ich v sebe, staré krivdy nechať odísť. Naša duša si potrebuje všetko vyskúšať, bez ohľadu na to, v akej je telesnej schránke. Za každou emóciou je nejaký orgán.


Zhoršený stav pečene: prejavuje sa na stave pokožky ako suchosť a šupinatenie.


Vhodné potraviny: artyčok, baklažán, bazalka, mrkva, zeler, červená repa, špenát, brokolica, cesnak, hliva ustricová, citrón, hrozno.


Zmes na harmonizáciu pečene: rovnaké diely– smil piesočný, púpava lekárska koreň, nechtík, očianka rostovova. Keď nemáme smil, nahradiť ostropestrecom. Najprv povaríme smil 5-10 minút, tým zalejeme ostatné byliny.1,562 views1 comment

1 Comment


veľmi poučne, duchovne priciny chorob su zakladom ich vyliecenia

Like
bottom of page