top of page

PORADŇA: Bola mi diagnostikovaná arterioskleróza. Môžete mi poradiť bylinkovú liečbu?

Príčinou tohto ochorenia je porucha látkovej výmeny, hlavne pečene. Je potrebné posilňovať a regenerovať pečeň. Najlepším prostriedkom je cesnak. Užívame cesnakové kvapky - v 0,5 l 40% vodky lúhujeme 400 g cesnaku a jednu polievkovú lyžicu horca. Užívame ráno na lačno1 čajovú lyžičku, pacienti s vyššou váhou 1 polievkovú lyžicu extraktu, zapiť vodou. Čaj: 40 g veroniky lekárskej, 20 g hlohu, 20 g medovky, 10 g benediktu lekárskeho, 10 g pýru. Jednu polievkovú lyžicu zmesi prelejeme 150 ml vriacej vody, vylúhujeme 10 minút, pijeme 3-4 x denne medzi jedlami.


Nápoj na prečistenie ciev: 250 g cesnaku, 250 g chrenu, 250 g chemicky neošetrených citrónov. Všetko dôkladne očistíme a umyjeme, citróny nelúpeme. Všetky ingrediencie pomelieme na mäsovom mlynčeku, alebo nakrájame, zalejeme 1 litrom studenej prevarenej vody. Zmes necháme odležať 28 dní. Potom precedíme, pijeme 3 x denne pred jedlom jednu polievkovú lyžicu, doba užívania je najmenej 3 mesiace.
232 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page