top of page

PRÍRODNÉ AFRODIZIAKÁ

Updated: Aug 1, 2022

Leuzea (maralí koreň, parcha liečivá).

Pochádza zo Sibíri, u nás sa pestuje, naše podmienky znáša dobre. Drogou je výhonok a koreň. Patrí do skupiny adaptogénov, zlepšuje adaptáciu organizmu na stres, pomáha pri rekonvalescencii a slabosti rôzneho pôvodu. Ovplyvňuje niektoré typy depresií, lieči impotenciu, je to afrodiziakum. Je doporučovaná aj pri ženskej neplodnosti. Kúra by mala trvať 8-10 týždňov piť vždy čerstvý čaj, aj pre muža. Najúčinnejšia je tinktúra, podávame ráno, na poludnie, v ťažších prípadoch aj poobede, ale nie večer, spôsobí falošnú nespavosť.


Afrodiziakum

Kotvičník zemný: zlepšuje náladu, odstraňuje cholesterol a redukuje množstvo tuku.

Nápoj lásky: zmiešame tri diely saturejky a jeden diel ľubovníka, jeden mäty, jeden yzopu a jeden orechových listov. Dobre premiešame. Vložíme do sklenenej nádoby, zalejeme 1,5 l červeným vínom a tri týždne necháme vylúhovať. Precedíme, užívame denne štamprlík.

Alebo jeden diel saturejky a dva diely mäty – zaliať 90% liehom, lúhovať na teplom mieste 14 dní, pretriasame. Precedíme.


Mužské víno: jeden diel žihľavových listov, jeden diel listov z orecha a jeden diel vrbky. Zalejeme 1,5 l bieleho vína, 14 dní vylúhujeme. Pretriasame. Scedíme. Užívame jedenkrát denne nalačno.

Dobré je aj yzopové víno: 10 lyžíc nakrájanej vňate zalejeme jedným litrom bieleho vína, 10 dní vylúhujeme na teplom mieste, pretriasame. Užívame večer asi dve hodiny pred spaním štamprlík.Mužský čaj: jeden diel vňate truskavca, jeden diel rebríčka, prasličky, vrbovky, majoránky, dva diely koreňa puškvorca. Zmes dobre premiešame. 1,5 PL zmesi prelejeme pol litrom vody, 15 min vylúhujeme. Nálev musí byť vždy čerstvý. Piť dlhodobo, je dobrý nielen na potenciu, ale na všetky mužské problémy.


Špeciálny milostný nápoj: nedá sa užívať dlhodobo: koreň omanu – nakrájať, vložiť do muštu a ž vykvasí a je čistý. Užívame po štamprlíku denne.


Ženský čaj: nielen afrodiziakum, ale aj prevencia ženských chorôb: jeden diel mäty, medovky, harmančeka, fenyklu, ľubovníka, tri diely rebríčka, tri diely alchemilky a dva diely koreňa puškvorca. Je vhodný na dlhodobé užívanie. Na zvýšenie citovej aktivity: jeden diel listu jahody, ľubovníka, materinej dúšky a kvetu slezu.


Pri zníženej sexuálnej túžbe: tinktúra zo žen-šenu alebo eleuterokoku, tiež ginko biloba.


Predčasný výron: sušená práškovaná ruta, 6 týždňov, 3 x týždenne!


Na podporu sexuálnej túžby: zeler, artyčok.

  • čaj zo semien kôpru, libečku, koriandra,fenykla.

  • Rozdrvený anýz a koriander – na špičku noža rozmiešať v mede alebo v sirupe.

  • Zázvor


683 views0 comments

Comments


bottom of page