Recepty na použitie zeolitu


Detoxikačná kúra so zeolitom: 2-3 týžde. Ráno vytlačíme citrón, pridáme 1 ČL zeolitu, zamiešame, na lačno vypijeme.

Recepty na akné podľa Zentricha– čistenie čriev – 1-2 poháre zeolitovej vody denne. Jeme vegánsku stravu s vylúčením živočíšnch bielkovín. Prvý týždeň– pijeme vnútorne íl, druhý týždeň jeme 1,5 PL olivového oleja lisovaného za studena, hneď potom PL citrónovej šťavy a nakoniec ½ PL medu. Všetko 3 x prestriedať. Pijeme aj čaj– krv čistiaci. Pozostáva z repíka, koreňa lopúchu, koreňa ihlice tŕnitej, koreňa a vňate púpavy, zemedým. Dievčatám podávať materskú včeliu kašičku, chlapcom tzv. rouskový, fermentovaný peľ pod jazyk.

Bolesti hlavy– uvoľnenie krčnej chrbtice: na krk priložíme teplé obklady zo zeolitu, pridáme mletý zázvor, 30 min.

Hemeroidy– ide vlastne o kŕčové žily (ako hovorí Zentrich – neslušne umiestnené). Okrem úpravy stravy, sedacích kúpeľov (dubová kôra, listy orecha...), vnútorne berieme zeolit s citrónom, zvonku prikladáme studené zeolitové obklady– rozmiešame v odvare z rastlín.


Pečeň– prikladáme obklady na oblasť pečene (75 min). Môžeme striedať s horúcimi obkladmi ricínovými. Ľahneme si na chrbát alebo ľavý bok, aby nebol tlak na pečeň, dobre zabalíme, priložíme ešte termofor, ležíme.

Vnútorne– semeno ostropestrec mariánsky, pomelieme surové semeno a zmiešame 1:1 s mliečnym, hroznovým alebo ovocným cukrom, podávame 3 x denne pred jedlom 1 ČL. Zmes pripravíme len na niekoľko dní dopredu, lebo semeno sa rýchlo kazí.

Iná možnosť– púpavová šťava – čerstvá, niekoľko dní podávať, prípadne piť čaj.

Dlhodobo– ráno nalačno, hneď za sebou– 1,5 PL olivového oleja lisovaného za studena, 1 Pl citrónovej šťavy, 0,5 PL medu.

Výborný je aj čaj z plavúňa obyčajného (Lykopodium clavatum)– nálev, užívame najviac 4 lyžice denne, maximálne 8 PL– to len niekoľko dní. Ak máme tinktúru z lastovičníka– pridáme do každej PL čaju 3 kvapky tinktúry.

Masáže s olivovým, arašidovým olejom s kvapkou levanduľovej silice ako záver akejkoľvek procedúry.


Tráviace problémy– črevná dyspepsia s nadúvaním, rôzne kŕče, Crohnova choroba, kolitídy, psychogénne nepodmienené ochorenia, žalúdočné alebo dvanástorníkové vredy- podávame byliny s obsahom horčín, spolu s bylinami obsahujúcimi sliz a bylinami spazmolytickými (tlmia kŕče)– lišajník islandský, puškvorec, pyštek obyčajný, nátržník husí, nátržník strieborný, palina pravá, zemežlč, vachta trojlistá...

Upravíme stravu (delená, vegánska...), pri vredoch to nie je vhodné. Tu aplikujeme nalačno olivový olej. Vnútorne užívame zeolit plus teplé obklady na žalúdok (75 min).

Na bylinkových kurzoch sa toho naučíme omnoho viac :)

#zeolit

1,073 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jarné šťavy