top of page

Telové Sviečky


Používali sa už v najstarších dobách: v starej Indii, číne, Tibete, Egypte. Používali ich aj Slovania a Kelti. Ľudia zistili, že ak v ceste prúdenia energie vznikne prekážka, táto blokáda nám spôsobuje bolesť. Sviečka pomôže uvoľniť prúdenie energie.

Kedysi ich vyrávali z kôry brezy, dutých stoniek rastlín, alebo z listov liečivých rastlín, alebo papyrusu. Neskôr ponorili látku do vosku – horenie je rovnomernejšie, pomalšie a účinok je silnejší.

Sviečka má tvar lievika, je to potrebné na vytvorenie komínového efektu.

Vyrábajú sa ručne a pridávajú sa do nich silice.


telové sviečky

Teplo zmäkčuje usadeniny, obnovuje toky energie, medzibunkový metabolizmus, stimuluje nervovoé zakončenia, meridiány. Vyťahuje toxíny z tela. Cez rozšírené póry sa do kože dostávajú výťažky zo silíc, účinné látky z vosku. Podtlak vytiahne usadeniny na vnútornú stenu sviečky. Horením vzniká kondenzát z včelieho vosku a bylín.

Ošetrenie uší: prikladáme sviečky na obidve uši! Nesmie sa aplikovať po operácii ucha, pri neznámych akútnych bolestiach, akútnom zápale.

Sú účinné pri: nedokrvení ucha, nedoslýchavosti, nespavosti, migréne, pocite tlaku v hlave a ušiach, aktiváciu lymfatického obehu hlavy.

Ďalšie indikácie: oslabená imunita, bolesti podbruška, menštruačné bolesti, boelsti kĺbov a valov, neuralgie, metabolické poruchy, reuma, artritída a artróza, stres, únava, dutiny, problémy s rovnováhou, šerosleposť, pečeň, candida. Parazity, vírusy a plesne, krvný tlak, chrípka, zuby.

Diagnostika usadenín: jemný prášok – začínajúci problém, baktérie, vnbútorné opuchy. Ak sú to tzv nugetky: žlté a zelené – hnis, ružové a červené – krvné zrazeniny a tromby, sivé a čierne kamene a piesok.

Stolové voskové sviečky: vyparujú liečivé látky na rozdiel od parafínu. Čistia ovzdušie, ionizujú vzduch, eliminujú elektromagnetický smog, pomáhajú v rekonvalescencii, znižujú účinky geopatogénnych zón, pomáhajú pri stresových a traumatických situáciách, navodzujú upokojenie a harmóniu, pomáhajú koncentrovať sa, pred spánkom– navodzujú pokojný spánok.

1,302 views0 comments

Recent Posts

See All

Bình luận


bottom of page