Zeolit a ochorenia pohybového aparátu

Aktualizace: 1. kvě 2020

Zeolit môžeme využiť pri liečbe pohybového aparátu dvomi

spôsobmi:


Vnútorne, pijeme ho rozmiešaný v čistej vode. Svoju absorpčnú schopnosť využíva na „nasávanie“ metabolitov, alergénov, toxínov, ktoré zaťažujú vnútorné orgány a tkanivá a znemožňujú im normálne fungovať. Pomáha pri očistných procesoch organizmu, ktoré sú pre dobrý stav kĺbov, chrupaviek, šliach, nevyhnutné. Odstraňuje zápaly, remineralizuje organizmus, čiže prináša vo svojej štruktúre tie minerály a stopové prvky, ktoré tam nie sú v potrebnom množstve.


Vonkajší spôsob použitia zeolitu spočíva v príprave obkladov, náplastí, kúpeľov. Zeolit môžeme použiť pri všetkých zápalových, degeneratívnych, úrazových postihnutiach kostí a kĺbov, na ochorenia chrbtice, malých kĺbikov rúk a nôh. Uľavuje od bolesti, pomáha regenerovať postihnuté miesto, utišuje zápaly. Zeolit na obklady miešame s rastlinnými olejmi, vytvoríme bahno, ktoré nanášame na obväzový materiál, alebo na látku. Priložíme, pridáme ďalšiu vrstvu látky, zafixujeme obväzom. Dĺžka prikladania by mala byť aspoň dve hodiny denne.

Pri reumatických ochoreniach, alebo iných chronických ochoreniach pohybovej sústavy môžeme dať obklad aj na celú noc. Raz použitý zeolit už viac neaplikujeme. Jedným z najlepších olejov, ktorý môžeme zmiešať so zeolitom je ricínový olej. Samotný olej má silné protizápalové a hojivé účinky, v spojení so zeolitom vzniká účinná kombinácia prírodných liečiv. Ďalším olejom, ktorý môžeme použiť je olivový olej, konopný, ľanový, sezamový, arašidový. Podporiť liečivý účinok zeolitu môžeme aj

bylinkovými olejmi, ktoré si vieme vyrobiť aj v domácich podmienkach: ľubovníkový, nechtíkový, yzopový, levanduľový, kostihojový...


Náplasť so zeolitom si vyrobíme pridaním prášku s rastlín, alebo zmiešaním zeolitu a bylinkovej masti. Náplasti používame na drobné defekty kože, vredy, furunkuly, nehojace sa rany. Náplasť na bradavicu: zmiešame zeolit, jedlú sódu a jablčný ocot na kašičku, nanesieme na kožu a na to priložíme obväz, zafixujeme leukoplastom.


Náplasť na nehojaci sa vred: zeolit zmiešame s práškom s čiernohlávku, pridáme trocha nechtíkovej masti a postupujeme ako pri bradavici.


Kúpele sú veľmi príjemným spôsobom regenerácie i liečby pohybového aparátu. Do kúpeľa pridávame iba čistý zeolit, alebo si pripravíme aj bylinkový nálev. Ak nemáme vaňu, robíme si kúpele rúk a nôh, striedavo. Jeden deň ošetríme ruky (po lakte), druhý deň nohy (nad kotníky). Dĺžka kúpeľa by nemala prekročiť 35 minút.


Kúpeľ pri artróze: do vane pridáme 250 g zeolitu. Pridáme bylinkový nálev: rebríček, lastovičník, nevädza poľná, pakost smradľavý, pagaštan konský.

752 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

0907575629

Košice, Slovakia

©2017 by Bylinková Škola Matky Zeme. Všetky práva vyhradené.