Zeolit v prírodnej kozmetike

Aktualizace: 19. bře 2020

Mimoriadne účinky zeolitu na ľudský organizmus sa využívajú aj v prírodnej kozmetike. Zeolit je súčasťou mnohých pílingových kúr, liečivých masiek, krémov a telových substancií. Veľké kozmetické firmy ho pridávajú do svojich výrobkov a to nielen kozmetických, ale aj do práškov na pranie a čistiacich pást a práškov. Zeolit môžete využiť pri výrobe vlastnej prírodnej kozmetiky veľmi jednoducho.


Pleťové masky

Zeolit v zmesiach na pleťové masky pôsobí liečivo, vyhladzuje vrásky, vypína pleť, rozjasňuje ju, povzbudzuje mikrocirkuláciu krvi, pohýna lymfu, bieli pigmentové škvrny, odstraňuje odumreté bunky.


Miešame ho so všetkými druhmi rastlinných ingrediencií: ovocie, zelenina, obilné vločky, med, liečivé rastliny. Ingrediencie zmiešame na hladkú pastu. Nanášame na očistenú pleť. Ak je zmes príliš hustá, pridáme viac oleja, ak je riedka, viac zeolitu.


Pred nanesením masky môžeme pleť napariť bylinkovým záparom: 2 polievkové lyžice byliniek zalejeme litrom vriacej vody, nahneme sa nad nádobu a naparujeme pleť 5 - 7 minút. Póry sa otvoria, pleť je pripravená na príjem účinných látok z masky.

Nebojme sa používať aj netradičné prímesi, ako je napríklad šťava z čerstvých bylín. Pripravíme si ju jednoducho: do stolového mixéra vložíme hrsť bylín, pridáme troška vody tak, aby nože mixéra mohli rastliny rozmixovať na hladkú konzistenciu. Potom túto masu pretlačíme cez plátno, alebo sitko a získame tak bylinkovú šťavu, plnú účinných látok a životnej sily.


Suchá pleť

1. 1 polievkovú lyžicu arganového oleja (môžeme použiť olej olivový, ľanový, kokosový, sezamový, avokádový, mandľový, musí to byť olej za studena lisovaný, nerafinovaný), 2 polievkové lyžice zeolitu


2. 1 PL rastlinného oleja,jedno žĺtko, 2 PL zeolitu

3. 1 Pl rastlinného oleja, jedno žĺtko, pomleté ovsené vločky, 2 PL zeolitu

4. 1 PL rastlinného oleja, 1 čajová lyžička šťavy z čerstvých malín, 2 Pl zeolitu

5. 1 PL rastlinného oleja, 1 čajová lyžička šťavy z nechtíka, 2 PL zeolitu

6. 1 PL rastlinného oleja, 1 čajová lyžička makovej múky (pohánkovej, ovsenej...), 2 PL zeolitu

7. 1 PL rastlinného oleja, avokádo, trošku medu, 2 PL zeolitu


Mastná pleť


1. 2 Pl zeolitu zmiešame s jedným vaječným bielkom a troškou rastlinného oleja, citrónová šťava

2. 2 PL zeolitu, 1 čajová lyžičku sušeného droždia, troška rastlinného oleja

3. 2 Pl zeolitu, 1 čajová lyžička šťavy z čerstvých uhoriek, troška rastlinného oleja

4. 2 Pl zeolitu, 1 čajová lyžička konopnej múky, trošku rastlinného oleja, kvapka citrónovej šťavy


#zeolit #prírodnákozmetika #pleťovámaska

426 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jarné šťavy