Použitie zeolitu

Liečivá sila zeolitu

Použitie zeolitu

VNÚTORNÉ POUŽITIE ZEOLITU

Zeolit vyniká svojimi absorbčnými schopnosťami. V ľudskom organizme nasáva toxíny, škodliviny, choroboplodné zárodky, splodiny metabolizmu, plesne, vírusy a baktérie. Uzavrie ich do svojej zvláštnej štruktúry a z tela sa vylúčia stolicou a močom.

Zeolit v tele chemicky nereaguje, to znamená, že sa nespája so žiadnymi látkami, neusadzuje sa v tkanivách a orgánoch. 

 

Na preventívnu očistu organizmu potrebujeme užívať zeolit 6 týždňov, 4 týždne bez prestávky, potom nasleduje týždeň pauza a znova pokračujeme 2 týždne. Preventívne detoxikačné kúry robíme dva krát ročne, skoro na jar a pred nástupom zimy.

 

Zeolit užívame vždy na lačno, ráno, jeden krát denne. Aby sa zeolit dostal až do črevného traktu, nejeme aspoň pol hodiny, najlepšie 45 minút. 

Jeho užitie je jednoduché: jednu čajovú lyžičku zeolitu rozmiešame ho v troške vody (50ml napríklad) a vypijeme. Zapijeme čistou vodou, bylinkovým čajom, ovocnou šťavou. Nikdy neužívame kovovú lyžičku. Narušila by záporný elektrický náboj zeolitu, ktorý zabezpečuje jeho absorbčné schopnosti. 

 

Pri úporných zápchach berieme spolu so zeolitom aj jednu lyžicu olivového oleja (prípadne iný rastlinný za studena lisovaný olej).

 

Akútne žalúdočné problémy

Zeolit môžeme užívať aj krátkodobo, pri akútnych tráviacich problémoch: pri zlom trávení, nafukovaní,pocite plnosti, po konzumácii ťažkých jedál, pri gastritíde, vredoch žalúdka, nadmernej kyslosti žalúdka, ochoreniach žlčníka, pri hnačkách, žalúdočnej neuróze...

 

Užívame jednu čajovú lyžičku zeolitu ráno na lačno, kým neodznejú problémy a bolesti.

 

VONKAJŠIE POUŽÍVANIE ZEOLITU

 

Obklady: prikladáme obklady zeolitu a olejov. Olej volíme podľa typu ochorenia.

Olivový olej je najčastejšie užívaným olejom, je vhodný na všetky typy žalúdočncýh problémov.

Ricínový olej - využíva sa pre svoje mimoriadne schopnosti mierniť kŕče, spazmy, nadúvanie, bolesti. Pôsobí aj protizápalovo, uľavuje pri záchvatových stavoch (žlčník, vredy). Ricínový olej mierne nahrejeme a tak zmiešame so zeolitom.

 

Vhodné sú aj tieto oleje: sezamový, oreganový, konopný, ľanový.

Ide o použitie rastlinného liečiva cez kožu - jeho pôsobenie je iné ako pri prechode tráviacim traktom. Účinné látky sa do postihnutého orgánu dostávajú za niekoľko minút, nedráždi sa sliznica žalúdka, nezaťažuje sa tráviaci trakt a neodčerpáva sa energia tela, ktorú potom organizmus využíva na liečebný proces.

 

Do zmesi na obklad môže pridať esenciálne oleje: harmanček rímsky, vetiver,rozmarín, ruža stolistá, šalvia, medovka.... 

 

Zeolit zmiešame nekovovou lyžičkou s olejom s sklenenej (hlinenej) miske. Môžeme si urobiť masu na dva-tri dni, odložíme do chladničky. Zeolitovú masu natrieme na plátno, priložíme na postihnuté miesto.Prikryjeme suchým uterákom, navrch môžeme priložiť termofor, alebo elektrickú podušku, prípadne na sucho nahriatu kuchynskú soľ.

 

Obklady pri problémoch pohybového aparátu

Bolesti kĺbov:

1. 2 PL zeolitu zmiešame s nahriatym ricínovým olejom, masu rozotrieme na plátno, priložíme na postihnuté miesto.

2. 2 PL zeolitu zmiešame s bylinkovou kostihojovou (konopnou, nechtíkovou...) masťou

3. 2 PL zeolitu zmiešame s 1 čajovou lyžičkou kurkumy a 1 PL olivového oleja

4. 2 PL zeolitu zmiešame s 1 PL konopného oleja a 3 kv esenciálneho oleja: myrta, céder, levanduľa,

harmanček pravý.

 

KÚPELE - BALNEOTERAPIA

Zeolit sa využíval v balneoterapii odpradávna. Aj niektoré naše kúpele ho využívajú ako dopnkové terapie pre svojich pacientov.

Doma si môžete pripraviť liečivý kúpeľ veľmi jednoducho. Do napustenej vane (voda by nemala mať viac ako 37°C) nasypete práškový zeolit a rozmiešate rukou. Dĺžka kúpeľa je v primere 10-20 minút. Ak sa rozhodnete pre kúpeľnú kúru, začíname s piatimi minútami a postupne zvyšujeme o päť minút až po dobu 35 minút.

Je potrebné absolvovať 10-12 kúpeľov. Po skončení kúpeľa sa osprchujeme a natrieme bylinkovým olejom, ktorý vyberáme podľa smerovania liečby.

Do kúpeľa môžeme pridať aj niekoľko kvapiek esenciálneho oleja: levanduľa, harmanček pravý, neroli, ylang-ylang, medovka...esenciu vyberáme podľa jej liečivého účinku.

 

Počas kúpeľa nastáva hlboká očista všetkých telových systémov a orgánov, výmena medzi vodným prostredím a ľudským organizmom: prvky v nasýtenej, odpadnej forme sa menia na čisté, nenasýtené. Organizmus sa obohacuje o látky obsiahnuté v zeolite. 

Po prvých kúpeľoch je možné, že budete unavení, je dobré si hneď ľahnúť, oddychovať, vypiť bylinkový čaj.

 

ZEOLITOVÉ PRÁŠKOVÉ ZMESI

Zeolit miešame s pomletými liečivými rastlinami. Väčšinou sa takto upravujú rastliny veľmi horké (stomachiká a pod.). Zmesi sú praktické, ak nemáme čas na prípravu bylinkového čaju, užijeme kapsuly naplnené sušenou bylinou a zeolitom. Zeolit podporuje vstrebávanie účinných látok do ľudského organizmu. 

 

Gastritída - zápalové ochorenie žalúdka:

1. zeolit miešame s nátržníkom husím v pomere1:1

2. zeolit a palina pravá, pomer 2:1

3. zeolit a jablčník obyčajný, pomer 1:1

4. zeolit a repík, pomer 1:1

 

Žlčníkové problémy

1. zeolit a vachta trojlistá, pomer 3:1

2. zeolit a horec žltý, pomer 2:1

3. zeolit a benedikt lekársky, pomer 3:1

4. zeolit a mäta pieporná. pomer 1:1

 

Hnačky

1. zeolit a čučoriedky, pomer 1:1

2. zeolit a harmanček pravý 1:1

3. zeolit a nátržník husí, poemr 1:1

4. zeolit a saturejka, pomer 1:1

 

Zeolit na rany

Práškový zeolit môžeme sypať rovno na ranu, krvácajúcu, zle sa hojacu, hnisavú. Na vredy, furunkuly a pod.

Zeolit zastavuje krvácanie, podporuje hojenie, rana sa nezapáli. Po aplikácii zeolitu neostávajú keloidné jazvy. Aplikujeme ho na zastavenie krvácania, je sterilný. Zle sa hojacu ranu najprv vyčistíme bylinkovým odvarom z repíka, harmančeka, alebo nechtíka následne hneď zasypeme zeolitom. Ak je to možné, necháme ju neobviazanú, alebo obviažeme len ľahko. Bércové vredy najprv vyčistíme bielym prírodným vínom.

Rany sa hoja o polovicu rýchlejšie. Po zhojení pri menších poraneniach na koži často nie sú viditeľné stopy po poranení.

 

 

Zeolit sa odpradávna používal aj na čistenie tela, obydlí, prádla. Zeolit sa dá použiť aj ako samostatný doplnok k bežným zubným pastám. Pomáha zuby čistiť, bieliť, predchádza paradentóze.

 

Vyrobte si vlastnú zubnú pastu

 

Ingrediencie:

- jedna polievková lyžica zeolitu

- 1/2 čajovej lyžičky tekutého sladidla - stévie

- 1/2 čajovej lyžičky soli

- 3 poplievkové lyžice sódy bikarbóny

- kokosový olej

- 5 kvapiek  mätovej esenciálnej silice