Zeolit

Očista tela

  Liečivá hlina - zeolit

Prírodné zeolity sa v prevencii a liečbe využívali už pre 5000 rokmi. Tradičná čínska medicína, ajurvéda, liečiteľstvo starých Slovanov - zachovalo sa nám množstvo záznamov a receptúr o mimoriadnych účinkoch zeolitu - liečivej hliny.

 

Starí Rimania ho využívali vo svojich vodných systémoch na čistenie pitnej vody. Ak sa nachádzal v blízkosti ľudských obydlí, ľudia si ho sypali do vodných nádrží a studní, lebo zistili, že voda potom bude priezračne čistá a zdravá. Zvieratá naučili ľudí, že tento povrchovo uložený vulkanický minerál je vhodný nielen na úpravu vody, ale aj zdravia. Vyhľadávali jeho ložiská a liečili si ním nielen povrchové rany, ale aj poranenia vnútorných orgánov.

 

V novovekej histórii zabezpečoval konzerváciu poškodených jadrových reaktorov - Černobyľ a Fukušima, tiež čistenie prostredia od jadrovej radiácie, obyvateľstvu boli podávané zeolitové tablety na elimináciu ožiarenia.

 

Zeolit je najlepším prírodným absorbentom na planéte Zem. Jeho štruktúra - molekulové sito - zabezpečuje bezpečné odstránenie toxínov, baktérii, vírusov, plesní, škodlivín rôzneho pôvodu z vody, pôdy, vzduchu a tiež aj z ľudského tela.

 

Prírodný zeolit sa odpradávna využíva na detoxikáciiu, liečbu a harmonizáciu ľudského organizmu, vody, pôdy, a vzduchu. Využitie prírodného zeolitu je veľmi široké: poľnohospodárstvo, priemysel, stavebníctvo, potravinárstvo, automobilový priemysel, medicína...

 

Poznáme asi 50 druhov prírodných zeolitov. Iba 6 z nich je vhodných na liečivé využitie. Sú to zeolity s obsahom clinoptilolitu. Mimoriadne účinky zeolitu vyplývajú z jeho zvláštnej štruktúry. Ide o tzv. molekulárne sito, môžeme si to predstaviť ako včelí plást. Zeolit do svojej štruktúry chodbičiek a komôrok nasaje vďaka zápornému elektrickému náboju molekuly škodlivín, toxických látok, splodín netabolizmu, vírusov, baktérií, plesní, ťažkých kovov...Má obrovskú adsorbčnú schopnosť, viaže na seba tieto látky, ktoré ostávajú uviaznuté v jeho vnútri.

 

Zeolit sa používa hlavne na detoxikáciu a očistu tela. Upravuje pH organizmu, odstraňuje prekyslenie, pomáha tak predchádzať mnohým ochoreniam. Chráni sliznicu tráviacich orgánov, obnovuje črevnú mikroflóru, lieči dvanástorníkové vredy, upravuje glukózu v krvi, pôsobí protizápalovo. Je to silný antioxidant, nasadzuje sa na posilnenie imunity, na predchádzanie kardivaskulárnych ochorení. Bolo dokázané jeho  priaznivé pôsobenie pri onkologických ochoreniach.

 

Vonkajšie použitie - obklady, zábaly, náplaste, kúpele, zásypy.

 

Objednávky zeolitu: 0907575629, bylinkovaskola@gmail.com