Bylinková škola ponúka neopakovateľné zážitky, hlboké vhľady do tajomstiev prírody, vzdelávanie srdcom a cez srdce.

Na bylinkových kurzoch sa naučíte spoznávať liečivé bylinky, spracovávať ich, sušiť a uskladňovať.  Sami si vyrobíte vlastnú bylinkovú masť, olej, tinktúru, balzam, víno, šťavu....

Kurzy Bylinkovej Školy Matky Zeme

Bylinkové kurzy

Bylinková škola je školou v prírode. V lese, na lúke, pri obilnom poli, pri studničke, či potôčiku, sa dotýkame tajomstiev, ktoré sú ukryté v rastlinách, v úrodnej zemi, vo vetre, či v tlejúcich uhlíkoch.

Cez vône, dotyk vlhkej pôdy, s chuťou divokej rastliny na jazyku, v tichu lesa, obraciame sa k podstate vecí, vesmíru, nás samotných.

Znova sa rozpamätávame na liečivé účinky byliniek, na spôsoby komunikácie so stromami a trávou, na jednoduché, ale skutočne účinné, prirodzené metódy liečby: klasická fytoterapia (liečba rastlinami), gemmoterapia (liečba púčikmi rastlín), aromaterapia (liečba vôňami), apiterapia (liečba včelými produktami), balneoterapia (liečivá hlina zeolit), liečba vodou, Bachová kvetová terapia, vydymovanie (kadidlá) a mnohé ďalšie.

Kurzy Bylinkovej školy Matky Zeme sú organizované v niekoľkých mestách Slovenska. Počas zimných mesiacov sa pripravujeme na bylinkovú sezónu vo vnútri a teple liečebných centier, od jari až do jesene sme vonku, na lúkach a v lesoch. Sú vždy dvojdňové, väčšinou je to sobota a nedeľa. Presné termíny kurzov a ich obsah nájdete v časti Termíny Kurzov.

Každý bylinkový kurz Bylinkovej školy je originálnym spracovaním danej témy. Podľa toho, kedy sa kurz o bylinkách koná, sú zaradené jednotlivé orgánové celky (Tradičná čínska medicína). Tak napríklad, ak sa kurz koná na jar, budeme sa venovať pečeni a žlčníku, v lete sa učíme o srdci a tenkom čreve, v zime je to orgánový celok obličky a močový mechúr a pod. Každý bylinkový kurz obsahuje základné okruhy tém klasickej fytoterapie pre začiatočníkov: abeceda bylinkára, spoznávanie, zber, sušenie, spracovanie a skladovanie liečivých bylín. Nosná téma, napríklad - Liečivé byliny a stres, je spracovaná ako ucelená jednotka:

-  ozrejmime si základné pojmy (čo je to stres, ako vplýva na ľudský organizmus,    čo ho spôsobuje, aké sú jeho prejavy ai)

- odhalíme duchovné príčiny ochorení, ktoré spôsobuje stres

- zoznámime sa s prírodnými prostriedkami liečby, s liečivými bylinkami, ktoré nám môžu pomôcť, odnesiete si množstvo praktických receptov a rád

- budeme meditovať, nahliadneme do sveta prírodných bytostí, nadviažeme kontakt s ríšou rastlín, pozdravíme anjelov, ktorí nás na tejto ceste môžu sprevádzať

- vyrobíme si vlastné bylinkové liečivá: bylinkovú masť, olej, tinktúru, balzam, elixír, kvetovú esenciu, prášok, čajové bylinkové zmesi a mnoho ďalšieho.

Pozývame vás do nádherného sveta rastlín, našich učiteľov, liečiteľov a priateľov. Radi vás uvítame v stále sa rozrastajúcej rodine bylinkárov.

Tešíme sa na stretnutia s vami