top of page

pi 20. 10.

|

Stará Lesná

Bylinkár počas jesene a zimy (prezenčný kurz)

Bylinkárska sezóna pomaly končí. Starostlivosť o naše zdravie však žiadny časový limit nemá. Pripravite sa na obdobie chladných a tmavých dní so silou byliniek.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Bylinkár počas jesene a zimy (prezenčný kurz)
Bylinkár počas jesene a zimy (prezenčný kurz)

Čas a miesto

20. 10. 2023, 17:00 – 22. 10. 2023, 14:00

Stará Lesná, 059 52 Stará Lesná, Slovensko

Hostia

O udalosti

Často sa ma pýtate- čo máme robiť počas jesene a zimy? Ako byť vedomým bylinárom aj v chladných, tmavých dňoch? Na vaše želanie som vytvorila nový kurz, ktorý sa bude venovať nášmu zdraviu a aktivite v nasledujúcich mesiacoch.

Ako bylinkári vieme, aké dôležité je žiť v súlade s cyklami prírody.  Aj keď sú zelené lúky plné byliniek už minulosťou, príroda nám stále ponúka svoje dary: korene, kôry, plody, hľuzy, cibule,... Sila rastlín sa sťahuje do zeme, dolu do koreňov a podzemných častí rastlín. Zbierame kostihoj, koreň žihľavy, kôru liesky či brezy, plody rakytníka, arónie, hlohu,... Počas  sychravých večerov pripravujeme lahodný bylinkový čaj, pečieme koláčiky so škoricou, robíme si aromatické kúpele, pálime medové sviečky,... Objavte s nami nové spôsoby ako zakomponovať bylinky do vášho každonenného života nadchádzajúcich dní.

Na tomto kurze sa budeme špeciálne venovať  prírodným antibiotikám. V súboji chemických liekov a prírodných antibiotík jednoznačne vyhrávajú tie druhé. Ktoré sú to rastliny? Kde ich hľadať? Dajú sa pestovať? Ako ich najlepšie spracovať? To je len niekoľko otázok, na ktoré vám odpovie tento kurz. Čaká vás  množstvo receptov a postupov liečby pri zápalových ochoreniach a oslabení imunity. Po tomto kurze si budete vedieť vyrobiť vlastné prírodné antibiotické liečivá. 

Tento kurz je pre vás, ak:

✨Sa chcete pripraviť na jesenné a zimné obdobie v súlade s rytmom prírody

✨Láka vás svet byliniek a veríte v liečivú silu prírody

✨Uprednostňujete prírodné antibiotiká pred tými chemickými

✨Hľadáte nové spôsoby, recepty a inšpirácie na použitie liečivých rastlín počas obdobia jesene a zimy

✨Je vám blízky duchovný presah bylinárstva- rastliny vnímate ako oduševnelé bytosti 

✨Vás priťahujú bylinné rituály, meditácie, vydymovanie

Čaká nás nabitý program:

🌱Spoznávanie rastlín v prírode: V krásnej prírode nájdeme jesenné rastliny: naučím vás abecedu bylinkára- ako rastliny zbierať, spracovávať, užívať. Spoznáme nielen ich liečivé účinky, ale aj ich duchovný presah. Vydáme sa na cestu duchovného bylinárstva a inuitívneho zberu a uživania liečivých rastlín. Zameriame sa na rastliny, ktoré obsahujú prírodné antibiotiká.

🌱Bylinkár a Jeseň: Jeseň ako každé ročné obdobie má v Tradičnej Čínskej Medicíne osobitný význam. Koreluje s prvkom kovu, ktorý môže byť drsný ale zároveň aj ohybný. Kov riadi organizáciu, poriadok, komunikáciu, myseľ, stanovenie si hraníc. Jeseň je teda ideálny čas na dokončenie projektov, ktoré sme začali na jar a v lete a pozbierali výsledky svojej práce. Na zvládnutie jesene a následnej zimy je veľmi dôležité prijať, pomenovať  a spracovať všetky pocity, ktoré k nás v jesennom období prichádzajú. Orgánový celok,  aktívny v tomto období  je pľúca-hrubé črevo a my sa mu budeme samozrejme venovať. 

🌱Bylinkár a Zima: Podstata zimy je Jinová- je neaktívna, studená a vlhká. Buďme teda introspektívni, pokojní a počas sezóny budujme našu Qi (životnú energiu). Tak sa pripravíme sa na jarné započatie nového života. Zime vládne vodný živel, ktorý je spojený s obličkami, močovým mechúrom a nadobličkami. Podľa filozofie Tradičnej Čínskej Medicíny sú obličky považované za zdroj všetkej energie v tele. Ukladajú rezervnú Qi, aby ju bolo možné použiť v čase stresu a zmien, alebo na liečenie a prevenciu chorôb. Ukážeme vám, ktoré rastlinné antibiotiká pôsobia priaznivo na tento orgánový celok. 

🌱Príprava bylinkovej lekárničky: Ukážeme vám ako miešať čajové zmesy, odvary, ako vyrábať tinktúry, oleje, vína, ... 

🌱Meditácie a rastlinné rituály: V prírode sa napojíme na energiu stromov, precítime ich monumentálnu silu, ich prepojenie a jednotu, ich vibračné polia. Večer sa ponoríme do aromatických dymov a spoznáme liečivé účinky vydymovadiel. Naučíme sa ako ich používať na očistu priestoru (od vírusov, baktérii) ale aj ako nimi liečiť mnohé ochorenia.           

Cena obsahuje aj e-book Prírodné antibiotiká. 

Prečítajte si recenzie na naše kurzy TU alebo na našej fb stránke.

Ubytovanie a strava: Ak máte záujem bývať a/alebo stravovať sa v hoteli kde bude kurz, kontaktuje ich a zasitite si ho s predstihom na tomto webe: http://www.vilalinda.sk

Ako to funguje? Po zaplatení vám dôjde potrvrdenie s lístkami. E-booky vám dôjdu emailom pár dni pred kurzom.

Vstupenky

 • Základný lístok na kurz

  Tento lístok obsahuje prístup na prezenčný kurz a e-book Bylinková lekárnička. Neobsahuje však ubytovanie a stravu.

  170,00 €
  Predaj sa skončil
 • Najobľúbenejší lístok na kurz

  Tento lístok zahŕňa prístup na kurz a e-book Bylinková lekárnička, PLUS tri nahrávky online kurzov (Očista organizmu s bylinkami, Liečenie s bylinkami: nový rok v súlade s prírodou a Duchovné bylinárstvo (vianočná vezria), v hodnote 207 eur)

  210,00 €
  Predaj sa skončil
 • VIP lístok na kurz

  Tento lístok zahŕňa všetko z Najobľúbenejšíeho lístka PLUS Výpočet a osobnú online konzultáciu životných úloh - môj spirituálny pohľad na život založený na kabalistickej analýze nášho mena a dátumu narodenia, v hodnote 110 eur. Nezarňa ubytovanie a stravu.

  250,00 €
  Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdielať udalosť

bottom of page