top of page

pi 10. 6.

|

Stará Lesná

Bylinky a stres: prezenčný kurz

Objavte ako nám môžu bylinky pomáhať pri zvládaní každodenného stresu.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Bylinky a stres: prezenčný kurz
Bylinky a stres: prezenčný kurz

Čas a miesto

10. 6. 2022, 19:00 – 12. 6. 2022, 17:00

Stará Lesná, 059 52 Stará Lesná, Slovakia

Hostia

O udalosti

Psychoneuroimunológia potvrdzuje, že stres spúšťa poruchy imunity, zvýšené vylučovanie stresového hormónu kortizolu a ACTH (adrenokortikotropný hormón) plus CRF (cytokin response factor) hormón, ktorý vyvoláva pocit strachu. Stres na fyzickej rovine poškodzuje nervový systém, imunitu, pôsobí na endokrinný systém, zasiahnutý môže byť celý organizmus, alebo len jeho časť: poruchy trávenia, žalúdočné neurózy, zhoršenie pamäti, srdcová slabosť, neplodnosť...

Čo nás čaká:

🌱Čo je to stres: Pozrieme sa na to, ako stres oslabuje fyzické a psychické zdravie. Čo všetko stres ovplyvňuje? Aké súvislosti existujú medzi našimi fyzickými chorobami a psychickým zdravím?

🌱Epigenetika: Nový pohľad na DNA. Ako nám znalosť epigenetiky môže tvoriť dvere k poznaniu fungovania nášho tela. Viete, že gény nie sú všemohúce? Že gény sa aktivujú a deaktivujú v závislosti na rôznych faktoroch? Aké to sú a ako naše emócie a postoje ovplyvňujú bunkové chovanie. 

🌱Rastliny na psychické zdravie: Čo sú to adaptogény? Rozberieme si ich, naučíme sa ako ich spracovávať a používať. Dáme vám množstvo receptov na prípravu čajov, tinktúr, práškov, kúpeľov, odvarov,.... Prevedieme vás komplexnou  rastlinnou liečbou. 

🌱Rastlinné rituály na harmonizáciu psychiky: Aromaterapia (ktoré esenciálne oleje používať na rôzne psychické ochorenia), vydymovanie a iné. 

🌱Rituály letného slnovratu: Vydáme sa na krásne vysokohorské lúky. Budeme zbierať liečivé rastliny, naučíme sa ich spracovávať a použivať. 

🌱Meditácie: Sadneme si pod korunu stromov, zatvoríme oči, aróma lúky nás opantá a pomôže uvoľniť sa. Spojíme sa s dušou rastlín, necháme sa ňou preliečiť. 

V cene sú zahrnuté aj e-booky Bylinky a stres a Aromaterapia. 

Prečítajte si recenzie na naše kurzy TU alebo na našej fb stránke.

Ubytovanie a strava: Ak máte záujem bývať a/alebo stravovať sa v hoteli kde bude kurz, kontaktuje ich a zasitite si ho s predstihom na tomto webe: http://www.vilalinda.sk

Ako to funguje? Po zaplatení vám dôjde potrvrdenie s lístkami. E-booky vám dôjdu emailom pár dní pred kurzom.

Vstupenky

  • Bylinky a stres:prezenčný kurz

    Tento lístok zahŕňa prístup k prezenčnému kurzu Bylinky a Stres a e-booky Bylinky a stres a Aromaterapia. Neobsahuje poplatok za ubytovanie a stravu.

    170,00 €
    Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdielať udalosť

bottom of page