top of page

so 03. 12.

|

Stará Lesná

Bylinky a stres: rastlinami k vyrovnanosti (preznčný kurz)

Ako nám rastliny môžu pomôcť pri zvládaní každodenného stresu? Ako sa vyrovnať s tlakmi z práce, rodiny, spoločnosti? Svet byliniek na vás už čaká!

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Bylinky a stres: rastlinami k vyrovnanosti (preznčný kurz)
Bylinky a stres: rastlinami k vyrovnanosti (preznčný kurz)

Čas a miesto

03. 12. 2022, 22:09 – 22:24

Stará Lesná, 059 52 Stará Lesná, Slovensko

O udalosti

V období júna nám dominuje podľa Tradičnej Činskej Medicíny element Ohňa. Ten je spojený s orgánovým celkom srdce- tenké črevo. Keď je element ohňa v nás nevyvážený, ľahko podliehame stresu, pociťujeme úzkosť, nepokoj v duši, máme zlý spánok, nadmerne sa potíme. Je to tak preto, že v srdci sídli naša duša a zároveň srdce ovláda stav mysle. Meridián srdca udržuje emocionálnu a psychickú rovnováhu. Ak je srdce a jeho energia v rovnováhe, pociťujeme nadšenie pre život. Prebytok ohňa však môže vyvolať vnútorný nepokoj. 

Tenké črevo zasa triedi a spracúva dôležité živiny. Z iného pohľadu sa stará o "mentálne" spracovanie informácii a vytriedenie toho, čo je pre nás dôležité. Ak teda máme tento orgánový celok v disharmónii a element ohňa je príliš slabý alebo silný, naše psychické zdravie je naštrbené. 

Navyše, psychoneuroimunológia potvrdzuje, že stres spúšťa poruchy imunity, zvýšené vylučovanie stresového hormónu kortizolu a ACTH (adrenokortikotropný hormón) plus CRF (cytokin response factor) hormón, ktorý vyvoláva pocit strachu. Stres na fyzickej rovine poškodzuje nervový systém, imunitu, pôsobí na endokrinný systém, zasiahnutý môže byť celý organizmus, alebo len jeho časť: poruchy trávenia, žalúdočné neurózy, zhoršenie pamäti, srdcová slabosť, neplodnosť... Tak to už vieme, všetko so všetkým súvisí a my vás týmto labyrintom súvislosti rady prevedieme.

Tento kurz je pre tých, ktorí: 

Hľadajú prírodnú cestu k psychickej rovnováhe

Sa cítia byť  vyčerpaní každodenným  stresom

Nevedia ako obnoviť svoje sily a radosť zo života

Trpia nespavosťou, chronickou únavou, úzkosťami, nervozitou, neurózou,,..

Pociťujú neschopnosť riešiť bežné problémy, ovláda ich pesimizmus a pasivita

 ✨Sa dostali do stavu vyhorenia a hľadajú cestu von

Čo nás na kurze čaká:

🌱 Abeceda bylinkára: Vydáme sa na krásne vysokohorské lúky. Budeme spoznávať liečivé rastliny, naučíme sa ich spracovávať a používať. 

🌱Čo je to stres: Pozrieme sa na to, ako stres oslabuje fyzické a psychické zdravie. Čo všetko stres ovplyvňuje? Aké súvislosti existujú medzi našimi fyzickými chorobami a psychickým zdravím? Ako súvisí zdravie srdca a tenkého čreva s našich duševným zdravím?

🌱Epigenetika: Nový pohľad na DNA. Ako nám znalosť epigenetiky môže tvoriť dvere k poznaniu fungovania nášho tela. Viete, že gény nie sú všemohúce? Že gény sa aktivujú a deaktivujú v závislosti na rôznych faktoroch? Aké to sú a ako naše emócie a postoje ovplyvňujú bunkové chovanie?

🌱Rastliny na psychické zdravie: Čo sú to adaptogény? Rozberieme si ich, naučíme sa ako ich spracovávať a používať. Dáme vám množstvo receptov na prípravu čajov, tinktúr, práškov, kúpeľov, odvarov,.... Prevedieme vás komplexnou  rastlinnou liečbou.

🌱Rastlinné rituály na harmonizáciu psychiky a Rituály letného slnovratu: Aromaterapia (ktoré esenciálne oleje používať na rôzne psychické ochorenia), vydymovanie a iné. 

🌱Meditácie: Sadneme si pod korunu stromov, zatvoríme oči, aróma lúky nás opantá a pomôže uvoľniť sa. Spojíme sa s dušou rastlín, necháme sa ňou preliečiť.

V cene sú zahrnuté aj e-booky Bylinky a stres a Aromaterapia.

Prečítajte si recenzie na naše kurzy TU alebo na našej fb stránke.

Ubytovanie a strava: Ak máte záujem bývať a/alebo stravovať sa v hoteli kde bude kurz, kontaktuje ich a zasitite si ho s predstihom na tomto webe: http://www.vilalinda.sk

Ako to funguje? Po zaplatení vám dôjde potrvrdenie s lístkami. E-booky vám dôjdu emailom pár dní pred kurzom.

Vstupenky

  • Bylinky a stres:prezenčný kurz

    Tento lístok zahŕňa prístup k prezenčnému kurzu Bylinky a Stres a e-booky Bylinky a stres a Aromaterapia. Neobsahuje poplatok za ubytovanie a stravu.

    170,00 €
    Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdielať udalosť

bottom of page