top of page

so 26. 3.

|

Online cez aplikáciu Zoom

Liečivé rastliny a ochorenia pečene a žlčníka

Ľudia s dobrou čchi žlčníka nepodliehajú ľahko psychickým stresom a pomerne ľahko sa z nich dostávajú. Prázdna, oslabená čchi žlčníka vedie k zvýšenej citlivosti na stres, k bojazlivosti, nespavosti, nepokojnému spánku, ...

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Liečivé rastliny a ochorenia pečene a žlčníka
Liečivé rastliny a ochorenia pečene a žlčníka

Čas a miesto

26. 3. 2022, 10:00 – 16:00 SEČ

Online cez aplikáciu Zoom

Hostia

O udalosti

Pečeň vykonáva v tele veľa funkcií, ktoré súvisia s krvou, čchi, telesnými tekutinami: uchováva krv, riadi vnútornú priestupnosť organizmu, pohyb i vzostup čchi. K ich systému patrí: žlčník, šľachy, väzivo, nechty, oči. Pečeň je jingový orgán (ale niektoré jeho funkcie sú jangové)- riadi zrod a výstup čchi– v ľavej polovici tela. Zlčník riadi uschovávanie a vylučovanie žlče. Čchi žlčníka normálne klesá dolu, pri chorobných príznakoch však stúpa hore: horkosť v ústach, zvracanie žlče a pod. Žlčník riadi rozhodnosť. Ľudia s dobrou čchi žlčníka nepodliehajú ľahko psychickým stresom a pomerne ľahko sa z nich dostávajú. 

To bola len malá ochutnávka toho, čo sa na kurze naučíme. Tému pečeň a žlčník rozoberieme do hĺbky z podľadu Tradičnej čínskej medicíny. 

Čo nás čaká:

🌱Orgánový celok pečeň a žlčník z pohľadu čínskej medicíny: Ako pracujú tieto orgány, čo ich poškodzuje, ako sa o nich máme starať? Čo sú to orgánové celky, meridiány,...

🌱Duchovné príčiny ochorení pečene a žlčníka: ako naše emócie a vnútorne rozpoloženie ovplyvňuje stav žlčníka. Na aké myšlienky a pocity si dávať pozor? Vedeli ste, že schopnosť správne posúdiť veci a rýchle a rázne sa podľa toho rozhodnúť závisí okrem iného aj od vyváženosti čchi žlčníka. On posuduje a rieši. Aj keď pečeň je vrchným veliteľom, musí dostať od žlčníka podporu.  Z ich vzájomnej spolupráce sa rodí smelosť a odvaha. Stav čchi žlčníka určuje aj mieru odolnosti voči silným stresovým činiteľom (strach, hnev,...) a prípadne ich vyústením do choroby– lebo žlčník ovplyvňuje normálnu cirkuláciu čchi a krvi a pomáha uchovávať vyvážené vzťahy medzi orgánmi. Omnoho viac a detajlnejšie sa do témy žlčník a duchovné aspekty jeho chorôb zahĺbime na kurze. 

🌱Liečba pečene a žlčníka prírodnými spôsobmi: Ukážeme vám mnoho receptov (čaje, tinktúry, odvary, polievky, obklady) a dáme vám odporúčania vedúce k zdraviu a prevencii ochorení žlčníka. Naučíme sa spolu vzorové liečebné kúry.

🌱Bylinkový rok: Čo robí bylinkár v marci? Pozrieme sa na gemmoterapiu: zbierame a spracovávame púčiky rastlín.

Prečítajte si recenzie na naše kurzy TU alebo na našej fb stránke.

Ako to funguje? Po zaplatení vám dôjde potrvrdenie. Link na živé vysielanie vám príde emailom. Ak ste si kúpili variantu s emailom, ten vám dôjde mailom deň pred kurzom.

Program


 • 2 hodiny

  Prvá časť kurzu

  Online

 • 1 hodina

  Obednajšia prestávka

  Online
1 more item available

Vstupenky

 • Lístok č.1 (Základný)

  Tento lístok zahŕňa prístup k živému vysielaniu kurzu. Neobsahuje však prístup k nahrávke a ani k E-booku.

  59,99 €
  Predaj sa skončil
 • Lístok č.2 (Najpopulárnejší)

  Tento lístok obsahuje prístup k živému vysielaniu kurzu, k jeho nahrávke (aby ste sa k nemu mohli vracať) a k E-booku Žlčník a prírodná liečba v hodnote 14 eur.

  69,99 €
  Predaj sa skončil
 • Lístok č.3 (VIP)

  Tento lístok zahŕňa prístup k živému vysielaniu, k nahrávke kurzu, k E-booku Žlčník a jeho prírodná liečba v hodnote 14 eur a ďalší E-book podľa vášho výberu. Okrem toho obsahuje 45 minútovú konzultáciu s Ivetou Henzelyovou o Vašom zdravotnom stave v hodnote 80 eur.

  119,00 €
  Predaj sa skončil

Celkom

0,00 €

Zdielať udalosť

bottom of page