top of page

Žihľavový sirup pre silnú imunitu a množstvo energie

Vitamínová bomba, ktorú si nemôžeš nechať ujsť Je to žihľava a všetky produkty z nej!


Minule sme ti ukázali, ako urobiť žihľavové pesto. Dnes sa dozvieš, ako túto bylinu spracovať do formy LA-HO-DNÉ-HO sirupu. A keď hovorím, že je lahodný, tak to naozaj myslím vážne. Kombinácia žihľavy so zázvorom, škoricou a anízom je nenormálna a ja sa veľmi teším, že som tento recept takto krásne (a do istej miery náhodne) skombinovala.


žihľava, sirup, žihľavový sirup, pŕhľava, bylinky


Čo potrebuješ na cca 1,5 litra👇

Žihľava (pŕhľava dvojdomá), (Urtica dioica)

Zázvor (čím viac tým lepšie!) Kľudne aj jeden stredne veľký podzemok

Med (koľko chceš. Od 1do 5 PL)

Citrónová šťava (tiež podľa chuti, 1-4 PL :)


🌸 Postup: Žihľavu vložíme do hrnca.

Zalejeme vodou a varíme na miernom ohni.

Pridáme nakrájaný zázvor, škoricu, aníz.

Varíme cca 20 minút na miernom ohni.

Odstavíme z ohňa a čakáme kým sa ochladí.

Následne pridáme med a citrónovú šťavu.

Prelejeme do zásobnej fľaše.

Skladujeme v chladničke.

Vydrží cca 2 týždne (keďže nevaríme med ani cukor a nerobíme "klasický sirup", preto by sme neznehodnotili účinky medu)


💥Ak chceš získať SEBAVEDOMIE pri výrobe liečiv, postarať sa o silnú imunitu celej rodiny a zaradiť bylinky do tvojho každodenného života, mám pre teba jedinečnú skraktu. Touto skratkou je bylinkový kurz v prírode, 24.-26.5 v Starej Lesnej! Počet miest je limitovaný.

20 views0 comments

Comments


bottom of page