top of page

Astrológia a aromaterapia

Spojenie medicíny a astrológie bolo kedysi celkom bežné. Už Hippokrates (460-377 p.n.l.) učil, že ochorenia sú úzko prepojené s postaveniami planét. Paracelsus spojil Hippokratovu medicínu s praxou alchýmie. Pracelsus (15.- 16.st) priradil každú časť tela k niektorému znameniu zverokruhu a každý orgán k palnéte. Zostavil tiež zoznam palnetárnych „vládcov“ mnohých rastlinných liekov, drahých kameňov a farieb. Študoval individuálne horoskopy, aby odhalil duchovnú príčinu ochorenia. Nicolas Culperer (17.st) je asi najznámejším znalcom bylín, ktorý spájal bylinárstvo s astronómiou.


Slnko


V tradičnej astrológii je Slnko spájané so starodávnymi božstvami- egypský Ra, grécky Apollón. Slnko je prirodzene horúce a suché, symbolizuje energiu jang. Ovláda srdce, obehový systém, s brzlíkom, celkovú odolnosť organizmu. Slnko je symbolom plnosti, rovnako ako svetlo, ktoré vysiela. Je biele a obsahuje všetky farby dúhy. Symbolizuje jednotu všetkého bytia. Je to stred, okolo ktorého sa všetko otáča. Niektoré symboliky: stredná cesta, vitalita, energia, život, autorita, veľkorysosť, sebavedomie, zodpovednosť. Vládne znameniu Leva. "Boh sa duchu človeka skryl, ale zjavuje sa v jeho srdci." Talmud.


Esenciálne oleje predstavujúce element Slnka: Peruánsky balzám, mandarínkový, škoricový olej, kopál, oman, verbena, arabská guma, koreň irisu, ľubovník, harmanček, levanduľa, mastix, medovka, imelo, myrha, rozmarín, šafrán, tymián, jalovec, čakanka, kvety škoricovníka, citrónová kôra, kvety nechtíka, pomarančová kôra a kvety, vavrín, dammara, plody šípky, kadidlo.


Mesiac


Mesiac je spájaný s gréckou bohyňou plodnosti amúdrosti Artemis a rímskou Dianou. Chladný a vlhký Mesiac vyjadruje ženskú energiu jin. Ovláda trávenie, metabolzmus, pankreas, prsia (prsné žľazy). Predstavuje prijímajúci, zrkadliaci protipól Slnka. Je to symbol veľkej matky, nevedomie, mystika, temná stránka našej duše, emócie, domov, rodina, podvedomie. Znamenie: Rak


Esenciálne oleje predstavujúce element Mesiaca: Jazmín, ylang-ylang, pačuli, oman, jalovec, aloe drevo, puškvorec, harmanček, kvet maku, medovka, muškátový orech, tonkový bôb, kvet bielej ruže, yzop, kvet škoricovníka, myrha, biely santal, levanduľa, céder, koreň irisu, zázvor, jazmín kvet.Viac o astrológii a aromaterapii nájdete aj v našom e-booku Aromaterapia


Alebo aj na našom online kurze:635 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page