top of page

Duchovné aspekty alergií


Alergická reakcia predstavuje prehnaný, alebo náhradný boj, prejavy ktorého sa zobrazujú na tele. Skutočný nepriateľ ale chýba. To, čo je označované za nepriateľa, je v skutočnosti úplne prirodzená vec. Človek nehľadá skutočného nepriateľa, vyhýba sa tomu, aby ho identifikoval a naozaj s ním zviedol boj.


Alergia ukazuje na potlačenie vitality, životnej energie, človek uteká, bráni sa vonkajším okolnostiam, má strach z toho, že niečo sa skutočne stane, prepukne. Agresivita a mocenský boj, ktorý sa človek snaží realizovať je alergiou potlačený, znova sa musí stiahnuť dovnútra, v človeku rastie pocit viny a to zase agresivitu potláča.


Bojuje sa s nevinnými prírodnými látkami – napr. peľom z voňavých kvetov. Skutočný nepriateľ naozaj existuje a je nablízku, ale strach z neho už nie je taký veľký, boj voči nemu je nenápadný, neosobný, nie je to také nebezpečné a zaťažujúce. Radšej bojujeme voči rastlinám, akoby sme sa mali postaviť manipulátorovi v rodine, alebo svojmu egu.


Ak dieťa zažíva konflikty rodičov, nesúlad v súrodeneckých vzťahoch, neúspech v škole, v dospelosti sa to prejaví napríklad alergiami, fóbiami, neurotickými problémami, psychickými ochoreniami. Niekedy sú tieto zdravotné problémy už v detstve. Dieťa tak bojuje zástupný boj, aby nemuselo v realite trpieť. Liečba alergie teda začína identifikovaním spúšťača problému (cez terapie, výklad životných úloh, meditácie,...).


Protialergická čajová zmes (Janča): 40 g zlatobyľ, 20 g ľubovník, 20 g žihľava, 10 g puškvorec, 10 nátržník koreň. 4 x denne šálka čaju.


Pečeňová kúra (Zentrich): ráno nalačno po sebe užívame: 1,5 PL olivového oleja, 1 PL citrónovej šťavy, 1 ČL medu. Jeme po 15 minútach. Užívame tri mesiace.

731 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page