top of page

Duchovné bylinárstvo

Človek má rád extrémy, nedokáže vidieť veci komplexne a v jednote. Všíma si jednotlivosti a celok mu uniká. Tak vlastne dnešný človek vníma i rastliny: je to potrava, bylinkový čaj, alebo pekná záhrada. Konzumujem, užívam, voniam, vidím krásu. Ale čo vlastne vidím? Rastliny považujeme za nehybné veci, prežívajúce v tichosti a službe ľuďom. Myslíme si, že je to len ich hmota, vňať, korene, plody, ktoré nám ponúkajú. O ich vibráciách a energii netušíme nič.


Rastliny sú však živé bytosti, inteligentné a oduševnelé. To, že v prírode je všetko živé, si neuvedomujeme. Kamene, stromy, kvety, nepovažujeme za niečo, k čomu by sme sa mali správať ako k živej bytosti. Veda pomaly uznáva ich inteligenciu, pretože si inak nedokáže vysvetliť ich správanie, zmenu chemických procesov v rastline v prípade ohrozenia, zmeny životných podmienok, alebo spolupráce s inými rastlinami. Inteligencia sa definuje ako schopnosť identifikovať informáciu, spracovať ju a na jej základe urobiť rozhodnutie. Toto všetko rastliny robia. Nie je to inteligencia ako u človeka, ktorý má umiestnené rozumové schopnosti v mozgu. U rastlín je to každá

bunka ich tela.


bylinky a duchovno

Rastliny vidia, cítia, počujú, dokonca reagujú na fyzikálne, chemické, hydrografické, či magnetické zmeny vo svojom okolí a dokážu ich aj „predvídať“, to znamená, že sa dopredu pripravia na zmenu.


S rastlinami sa dokážeme spojiť a komunikovať s nimi, je to ale komunikácia, ktorú sme pred tisíckami rokov opustili. Je to komunikácia cez srdce. Naše srdce je najcitlivejší orgán, ono riadi náš život, srdce dáva impulzy mozgu a ten potom vydáva príkazy orgánom, enzýmom, metabolizmu. Veda potvrdila, že srdce má oveľa väčšie elektromagnetické pole než mozog, to znamená, že prijíma i jemné informácie, signály, vibrácie, ktoré mozog nedokáže zachytiť.


To je mimozmyslová komunikácia, prebieha inými kanálmi, než cez fyzické zmysly. Presvedčíte sa o tom veľmi jednoducho. Vyberte si dve rastliny, k jednej sa budete správať milo, budete s ňou hovoriť, chváliť ju, budete jej dávať lásku. Druhú budete zalievať rovnako, ale nebudete s ňou hovoriť, ani jej nebudete nijak prejavovať lásku. Prvá rastlina bude mimoriadne prospievať, druhá bude chradnúť. Rastliny reagovali na niečo, čo nie je hmotné, na naše emócie, slová, na našu energiu, ktorú sme im vyslali, alebo nevyslali, zo svojho srdca.


Nebudete bylinkármi, ktorí vidia len vonkajšiu krásu a úžitok rastlín, ale skutoční duchovní herbalisti, ktorí budú viesť ľudí naspäť k ich čistej duši.

580 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page