top of page

Infark myokardu- duchovné príčiny

Updated: Aug 1, 2022


Ide akútnu formu ischemickej srdcovej choroby a vysoký stupeň kôrnatenia tepien, o  odumretie srdcového svalu. Bolesť pri angíne pectoris po podaní lieku ustupuje, pri infarkte sa liekmi nezlepší.


Príznaky– dlhšie trvajúca bolesť za hrudnou kosťou, bolesť vyžaruje do ľavého ramena, krku aj brucha. Človek sa potí, je výrazne dušný, bledne.


Infarkt vyrovnáva tvrdosť– človek bol tvrdý na druhých a k sebe veľmi benevolentný, alebo na seba tvrdý, sebaobetovanie. Vyrovnáva zbytočné odriekanie si radosti, lásky, príjemných vecí. Postihuje hlavne mužov– workoholici, tvrdý kariérny postup, neobzerá sa naľavo napravo...


Infarkt je odpoveďou na použitie nadmernej sily v živote. Nie sme trpezliví, pokorní, chceme sami držať kormidlo života a neveríme na vyššie princípy, univerzálne zákony, myslíme si, že iba sami vieme čo je pre nás dobré. Vynechávame Boha z nášho života. Meníme druhých, seba považujeme za dokonalých.

Najčastejšie postihuje dolnú stranu srdca– morálka mu nič nehovorila, bral druhým chuť do života. Predná stena – niekedy je najrýchlejšia cesta vpred– stáť. Postranné steny– bol k ľuďom falošný, finančné podvody, ľavá postranná stena– krádeže.

Liečenie: nebojovať, nechať sa viesť, plávať v prúde života. Počúvať svoje srdce, nechať city prejaviť sa, priznať sa k nim, poznanie, že si môže dovoliť byť "slabý", mierny, pokojný a nemusí podávať výkon vždy a za každú cenu.


570 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page