top of page

Začíname jarný detox

Updated: May 8, 2021

Pijeme bylinkové čaje, ktoré podporujú proces detoxikácie tela, čistia krv, podporujú metabolické procesy. Na jar je aktívna pečeň a žlčník, preventívne sa staráme o dobrú kondíciu týchto orgánov. Závisí od nich nielen stav našej krvi, ale aj menštruačný cyklus, tvorba krvi, trávenie, stav srdca, sleziny ai.


Najlepšie sú nálevy z čerstvých bylín, ale ak ich nemáme, môžeme použiť aj sušené. Čaje pijeme medzi jedlami, robíme si vždy čerstvý čaj, nerobíme ich do zásoby. Pri každom recepte je vyznačená doba lúhovania a spôsob prípravy.

Bylinkové čaje na jarnú očistu a dobré zloženie krvi:


1. 25 g púpavy lekárskej, 20 g listu brezy, 20 g listu maliny, 20 g pŕhľavy. 1 PL zmesi zalejeme 200 ml vriacej vody, necháme 10 minút lúhovať, precedíme.


2. 10 g listu brezy, 10 g kvetov a listov sedmokrásky, 10 g kvetov trnky. 1 PL zmesi zalejeme 200 ml vriacej vody, necháme 10 minút lúhovať, precedíme.


3. Rovnaké diely koreňa púpavy, čakanky, archangeliky, pýru plazivého. 1 PL zmesi zalejeme 200 ml vriacej vody, necháme 10 minút lúhovať, precedíme.


4. 40 g koreňov žihľavy, 30 g koreňa lopúcha, 20 g pýru. Dve polievkové lyžice zmesi zalejeme večer 300 ml studenej vody, ráno privedieme k varu, odstavíme na 10 minút, pijeme počas dňa.1,065 views0 comments

Comentários


bottom of page