top of page

Prírodná liečba zápalu močového mechúra

Updated: Aug 22, 2022

Zápal močového mechúra sa prejavuje nepríjemným pálením a rezaním pri močení, častejším močením, bolesťami podbruška, zakaleným močom, celkovou vyčerpanosťou a niekedy aj zvýšenou teplotou.


Pripravili sme pre vás dva účinné recepty na liečbu tohto ochorenia:


Sirup sv. Antonína: jemne nasekáme rovnaké množstvá koreňa zeleru a petržlenu (po 4 polievkových lyžiciach). K 8 polievkovým lyžiciam zmesi pridáme 2 PL mletého smena kôpru a varíme v 1 litri vody na miernom ohni 10-15 min.


Precedíme, pridáme med, zahustíme na konzistenciu sirupu. Užívame denne po 2 PL.Farár Kunzl: 60 g zlatobyle, 20 g lipkavec syridlový, 20 g hluchavníkovec žltý. 1 PL zmesi zalejeme 200 ml vriacej vody, 10 minút necháme lúhovať, precedíme, pijeme doobeda. Poobede čaj: 50 g breza list, 30 g žihľava, 20 g vresu. Pripravujeme ako predchádzajúci. Večer: 50 g praslička, 40 g koreň ihlice tŕnistej, 30 g koreň ligurčeka, 30 g medvedice lekárskej, 20 g skorocelu.


1 PL povaríme krátko v 250 ml vody, necháme lúhovať 10 minút, precedíme, pijeme pred spaním.


Ďalšie odporúčania:

  • Zvýšený príjem vitamínu C

  • Zvýšený príjem tekutín

  • Éterické oleje – masáže podbruška: rozmarín, borovica, šalvia, eukalyptus

  • Nezabudnite, že vaše telo potrebuje kľud a oddych. Nepremáhajte sa, dovoľte si “vypnúť”

  • Vyvarujeme sa sladených nápojov a cukru. Sladké znemožňuje doplaviť choroboplodné látky z tela

  • Užívame tinkúry: kapucínka, myrta, medvedica

  • Je nevyhnutné nájsť aj duchovnú príčinu ochorenia: Je potrebné to, čo už k nám nepatrí pustiť preč, nezadržiavať staré, ktoré sa zmenilo na záťaž a jed. Po troške sa zbaviť tém, ktoré sú už prekonané.

Naučte sa liečiť prírodnou cestou aj vďaka nášmu online kurzu Prírodné antibiotiká. Iveta Henzelyová vás zoznámi s overenými receptami a postupmi na liečbu mnohých bežných ochorení.

1,698 views0 comments

Comments


bottom of page